Ana Sayfa » Radyo » “15 Temmuz’da Çok Endişelendim, Ağladım”

“15 Temmuz’da Çok Endişelendim, Ağladım”

oduller-reklam-banner

Başarılı spiker ve sunucu Simge Fıstıkoğlu Radyo Viva’da Adem Metan’ın konuğu oldu bugün.

ÖPÜŞME FOTOĞRAFI İLE İLGİLİ NE DÜŞÜNDÜ?

Dünyaca ünlü Brezilyalı model Adriana Lima ile Türk yazar Metin Hara aşkının bir PR çalışması olup olmadığı sorusu üzerine Fıstıkoğlu, “Artık reklamın iyisi kötüsü olmaz dönemi kapandı. İtibar diye bir şey var. Yanlış PR o itibara zarar verir. Kitap satılır ancak ‘ne yazmış’ diye okumak var. ‘Okuyayım, belki iyi bir şey edinirim’ diye düşünmek var. Hayat bir maratondur. 100 metre olarak düşünmemek lazım. bugün ‘popüler olayım’ derseniz, onun bir bedeli var. O öpüşme fotoğrafını İlk gördüğümde kitaplarını okuyan arkadaşlarıma ‘Siz bu enerjiden yürürsünüz genç kızlar’, diye mesaj attım. Belli ki burada bir potansiyel var. Onlar da buna çok güldü” dedi.

“15 TEMMUZ’DA ABLAM ‘BİZİ ÖLDÜRECEKLER’ DEDİ, AĞLADI”

15 Temmuz gecesi Yunan adalarında tatilde olduğunu belirten Fıstıkoğlu, bir arkadaşının telefonundan darbe öğrendiğini ve annesi ile ablası için endişelendiğini kaydetti. Yeşilköy’deki evlerinin üzerinden uçaklar geçtiği için ablasının korktuğunu da anlatan ünlü sunucu, “Telefonla konuşurken sıkça ağlıyor ve ‘bizi öldürecekler’ diyordu. Onlar için çok endişelendim. Ben de ağladım” dedi.

“EMİNE ERDOĞAN’I KONUK OLARAK ALMAK İSTERİM”

Adem Metan’ın “En çok kimi konuk almak istersiniz?” sorusuna Simge Fıstıkoğlu, “Emine Erdoğan. Çünkü o bir anne ve bu ülke bir çok şey yaşadı kendisi şüphesiz ki çok zor dönemler atlattı. Bunları kendisiyle konuşmak isterim” cevabını verdi.

“ÖĞRETMENİM DAYAK ATIYORDU”

Sohbet sırasında Yeşilköy’de geçen çocukluk günlerine de değinen Fıstıkoğlu, huzurlu bir aile ortamında yetiştiğini ve çocuk travması yaşamadığını kaydetti. Mutlu ve coşkulu bir çocukluk yaşadığını dile getiren güzel sunucu, “İlkokul ikinci sınıfta öğrencilere dayak atan, şiddet uygulayan öğretmenimden çok korkuyordum. Dayak yeme korkusuyla derslerime çalışıyordum, iyi öğrenciydim. Öğretmenimiz dersini yapamayanları dövüyordu. Bana vurmasın, diye çok iyi öğrenci oldum” ifadelerini kullandı.

“OKULA GİTMEKTEN NEFRET EDİYORDUM”

Öğretmen şiddetini anne ve babasına korktuğu için söylemediğini belirten Fıstıkoğlu, “Pedagogluk oldum, istifra ettim. Ancak daha sonra ortaokulda ve lisede okumayı sevdim çünkü eğleniyordum. Üniversiteyi sevecektim ki okul bitti. Ben aslında okuldan nefret etmiyordum. Ancak daha sonraları anne ve babama öğretmeni söyledim. Onlar da ‘keşke söyleseydin’ diye sitem etti. Keşke söyleseymişim. Belki öğretmeni değiştirirlerdi” dedi.

Anne ve babaların çocuklardaki ani değişikliklere dikkat etmeleri gerektiğini vurgulayan Fıstıkoğlu, “Çocuğa sorular sorsunlar. Çocuk endişeli ve öfkeliyse muhakkak bir sebebi vardır” şeklinde konuştu.

TELEVİZYON DÜNYASI İLE NASIL BULUŞTU?

Fıstıkoğlu, televizyon dünyasına nasıl geçtiğinin sorulması üzerine, “Bir dergide 3 yıl editör olarak çalıştım. Ablam eski spikerdi ve Habertürk TV’de Yayın Yönetmeni Yardımcısı Murat Ongun’u tanıyordu. Dergide yönetimin değişmesinin ardından huzursuz oldum ve diksiyon kursuna gittim. Ablamın tavsiyesi üzerine Murat Ongun ile görüşmemin ardından Habertürk TV’de spor programı yapmaya başladım. O dönem imkansızlıklar içinde çalıştım. Makyajımı da dışarıda kendim yaptırıyordum. Büyük tecrübe edindim” ifadelerini kullandı

“Gayret kuldan himmet haktan” sözünü hatırlatan Fıstıkoğlu, Show TV’den ayrıldıktan sonra bir süre işsiz kaldığını ve stresli günler yaşadığını kaydetti. NTV’den gelen bir telefon üzerine görüşmeye başladığını belirten Fıstıkoğlu, “Yayın Yönetmeni Nermin Yurteri ile görüşmemin ardından bu kanalda haber spikeri olarak çalışmaya başladım. Bana verilen sözler tutuldu. Babamı kaybettikten sonra aile hissi yaşadım. Çalışma arkadaşlarım ve yöneticilerimden sevgi, şefkat gördüm. O günden beri severek çalışıyorum. NTV’de çalışmak bana her gün bayram gibi geliyor” şeklinde konuştu.

“OBAMA’NIN TATİL HABERİNİ SUNARKEN YÜZÜM EKŞİMİŞ”

Yoğun çalışma yüzünden geçen yıl uzun süre tatile çıkamadığını hatırlatan Fıstıkoğlu, “ABD eski Başkanı Barack Obama’nın ailesiyle birlikte tatil yapması ile ilgili haberi sunarken farkında olmadan acı çekmişim, yüzüm ekşimiş. Kinayeli konuşmuşum. ‘Niçin Obama, tatile gidiyor’ diye yükselmişim” dedi.

“TERİNİ SİLEN İŞÇİYİ GÖRDÜĞÜMDE GÖZÜM DOLDU”

Sohbet sırasında duygusal bir insan olduğunu dile getiren Fıstıkoğlu, “Bir gün işe giderken kaldırım taşına oturmuş vaziyette terini silen bir işçi gördüğümde gözüm doldu. Birinin kötülük yapmasındansa iyilik yapması bana daha çok dokunuyor” dedi.

Ünlü sunucu, sohbetin son bölümünde ise sevdiği insan için enginar yemeği yaptığını özellikle şekerpare tatlısını çok iyi pişirdiğini anlattı.

oduller-reklam-banner

İlginizi Çekebilir