Ana Sayfa » Radyo » 3. RADYO ALATURKA SES YARIŞMASI FİNALİ SONUÇLANDI

3. RADYO ALATURKA SES YARIŞMASI FİNALİ SONUÇLANDI

oduller-reklam-banner

3. Radyo Alaturka Ses Yarışması Finali 13 Aralık 2014 Cumartesi akşamı Cemal Reşit Rey konser salonunda yapıldı. “Geçmişten Günümüze Miras” temasıyla bu yıl geleneksel hale gelen yarışmanın finali görkemli oldu. Yoğun bir katılımın olduğu gecenin sunuculuğunu Radyo Alaturka’nın programcıları Tuğba Saraçlar ve Gürsel Yeğenoğlu yaptı. Büyük jüride yer alan isimler şöyle idi; Nesrin Sipahi, Amir Ateş, Münip Utandı, Nihat İncekara, Aylin Şengün Taşçı, Umut Akyürek, Göksel Baktagir, Pelin Uyanıker ve Çiğdem Gürdal.

Bu yıl da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nün destekleriyle gerçekleşen yarışmanın gözlemcileri İBB’den yetkili Cüneyt Gezen ve Radyo Alaturka Genel Yayın Yönetmeni Seçil Süslü’ydü.

Geceye iş ve sanat dünyasından pek çok isim katıldı.

Talat Er yönetimindeki dev saz heyeti eşliğinde 14 finalist, eserlerini seslendirdi. Değerlendirme sonunda puanların hesaplandığı esnada jüride bulunan değerli sanatçılar birer şarkı seslendirdiler.

Birinciye Yavuz Burç plakçılıktan albüm

Jüri Başkanı Nesrin Sipahi sonuçları açıkladı. 3. Radyo Alaturka Ses Yarışmasının birincisi Şennur Dinleyen oldu.

Yarışmanın ikincisi ise Mehmet Fatih Kutlu idi. Bu yıl da yarışmada ikinci olarak dereceye giren Hotel Mare’de çift kişilik bir haftalık tatil kazandı.

Üçüncü Hatice Burcu Tan oldu. Plaketin yanı sıra el yapımı enstrüman hediye edildi.

Yarışmanın özel ödüllerinden Kadıköy Şifa Sağlık özel ödülünü alan Hacer Akça oldu. Plaketiyle birlikte 1.000 TL değerinde Özel Kadıköy Şifa Sağlık kartı verildi.

Yarışmanın beşincisi Derya Sirkecioğlu Boğaziçi Kolonyaları Özel Ödülü’ne layık görüldü ve bir cumhuriyet altınının yanında özel hediyeler verildi.

Gecenin final konserini Tük Müziğinin sevilen ismi Melihat Gülses verdi.

oduller-reklam-banner
● MüzikOnair

İlginizi Çekebilir