Ana Sayfa » Yazarlar » Tilki » Afrikalı Ali, Kral FM’e Geri mi Dönüyor?

Afrikalı Ali, Kral FM’e Geri mi Dönüyor?

oduller-reklam-banner

Afrikalı Ali, Kral FM’e Geri mi Dönüyor?
Sevgili okurlarım,

Bu hafta içi radyo gündemi sıcak saatler yaşadı. Gelişmeleri kısaca hatırlatıp, edindiğim çarpıcı bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Kral FM’de hafta içi her gün 11:00 – 13:00 saatleri arasında yayın yapan Afrikalı Ali olarak bilinen radyocu Ali Şentürk, canlı yayında skandal sözler sarfederek tepkilere yol açmıştı.

CHP’li milletvekili Barış Yarkadaş konuyla ilgili RTÜK’e şikayet başvurusu yapmışi, Kral FM yönetiminden son dakika açıklaması gelmişti.

Açıklama her ne kadar Kral FM adıyla yayınlansa da herkes açıklamayı Gezegen Mehmet’in yaptığını düşünmüştü ancak açıklama Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen ‘e aitti.

Çağdaş ve ülkenin önde gelen medya kuruluşlarından biri olan Doğuş Yayın Grubu bünyesinde bulunan Kral FM’de yaşanan bu talihsiz konuyla ilgili olarak çok değerli yönetici Sayın Erman Yerdelen haklı olarak “…canlı yayın yapan bu programcının akıl dışı sözlerinin hiçbir şekilde tarafımızdan değil kabulü, en ufak bir şekilde tartışma konusu dahi yapılması mümkün değildir…” şeklindeki açıklaması tüm okları Afrikalı Ali’ye yöneltmişti.

Kulislerde konuşulan konuları sizlerle paylaşmak istiyorum şimdi.

1- MüzikOnair’da yayınlandığı gibi Afrikalı Ali’nin görevine son verilmedi!.. Olay soğutulmak isteniyor ve Ali Şentürk bir süreliğine izne çıkarıldı. Çok yakında yeniden yayınlara başlaması bekleniyor…

2- Evet, Afrikalı Ali’nin görevine son verilecekti. Erman Yerdelen, Ali’nin ipini çekmişti ama Gezegen Mehmet ( Mehmet Akbay ) Ali için Erman Bey’le görüştü ve onu ikna etmeye çalıştı. Yani Ali’nin Kral FM’de kalması için Gezegen devreye girdi.

3- Kral FM yönetiminin yaptığı açıklama bir süre sonra silindi. Çünkü Gezegen Mehmet, Erman Yerdelen’i Afrikalı Ali konusunda ikna etmişti.

4- İddialara göre; geçtiğimiz günlerde MüzikOnair’da da haberleri yayınlandığı gibi Afrikalı Ali, Gezegen Mehmet’in yerine geçmek isterken, Gezegen Mehmet’in Afrikalı Ali için canla başla mücadele etmesi de kafalarda soru işaretlerine neden oldu! Acaba Afrikalı Ali, Gezegen Mehmet hakkında neler biliyordu?..

Kafamda bir soru işareti var açıkçası. Afrikalı Ali’nin yeniden yayınlara başlaması, tekrardan kamuoyu tepkilerine yol açmaz mı?

Çok değerli yönetici Sayın Erman Yerdelen Beyefendiyi zor durumda bırakmaz mı?

Acaba RTÜK bu işe ne diyecek, ne karar verecek? CHP başvurusunun arkasında olduğunu yineledi. CHP’nin iddia ettiği gibi bu anons halkı kin ve nefrete sevk ediyor kararı çıkarsa Kral FM’in kapanması cezasına kadar gidebilir bu iş. Acaba Ali’nin yayınlarına geri dönmesi konusu için RTÜK kararını beklese miydi Kral yönetimi?

Ülkenin seçkin medya kuruluşlarından birisi olan Doğuş Yayın Grubu’nun bu tarz konulara maruz bırakılması gerçekten üzücü.

Bakalım Erman Bey’i karşısına alan Gezegen Mehmet’in Afrikalı Ali ısrarı Kral FM’e yarayacak mı?

Tilki | MüzikOnair

oduller-reklam-banner

İlginizi Çekebilir