Ana Sayfa » Müzik » “Akustik Müzik Yapıyorum ama İçimde Büyük Bir Arabeskçi Var”

“Akustik Müzik Yapıyorum ama İçimde Büyük Bir Arabeskçi Var”

oduller-reklam-banner

Akustik şarkıları ile çok sevilen ve son şarkısı “Günahımı Aldın” ile başarısını katlayan Bilal Sonses, MüzikOnair’ın enerjisi yüksek programı 15 Dakika Mola’nın canlı yayın konuğu oldu ve Hüseyin Özdemir’in sorularına samimi cevaplar verdi…

-MÜZİĞE NE ZAMAN KAÇ YAŞINDA BAŞLADIN ?

Küçük yaşlardan beri bana şarkı söyletirlerdi okulda. 14-15 yaşında evde kayıt almakla başladım buralar akadar geldim.

-MÜZİKAL OLARAK TARZIN NEDİR ?

Akustik şarkılarım çok sevildi, tarzımın dışına çıkmayı düşünmüyorum. Yaz başında hareketli bir şarkı düşünüyorum tarzımın dışına çıkmadan.

-ŞUAN KENDİNİ NEREDE GÖRÜYORSUN  VE HEDEFİN NEDİR ?

Sosyal  medyada adımı duyururum ardından single yaparım diye düşündüm hep. Şuan hayalimi yaşıyorum. Buradan sonra ne olur bilemiyorum. Hayırlısı ne ise o olsun.

-BU NOKTAYA GELEBİLECEĞİNİ HAYAL EDİYOR MUYDUN ?

Evet düşünüyordum ama bunun uzun yıllar alacağını düşündüm ama kısa sürede oldu. İki Kelime şarkısı ile patlayacağını düşünmedim bana göre şarkı sıradan bir şarkı ama dinleyici sevdi.

-GÜNAHIMI ALDIN ŞARKININ DA HİKAYESİNİ ALALIM…

Öğrenci evinde yazdığım bir parçaydı. Ev arkadaşım erkenden uyurdu, yalnız kalınca benim de canım sıkılırdı. O şarkıda o yalnız kaldığım gecelerde bestediğim şarkılardan biridir.

-BU İŞİ YAPMIYOR OLMASAYDIN NE YAPMAK İSTERDİN NE OLMAK İSTERDİN ?

Lisede gastronomi okudum. Bu işi yapardım herhalde.

-MÜZİK PİYASASINA ADIM ATARKEN EN BÜYÜK ŞANSIN NEYDİ ?

Bağdat şarkısına öylesine bir cover yaptım ve youtube’dan yayınladım. O zaman video 4 milyon izlendi. O zaman için benim videomun 4 milyon izlenmesi benim için çok çok yüksek bir sayıydı. O cover şarkı benim dönüm noktam oldu kitlem arttı.

-TAKİP ETTİĞİN SANATÇILAR KİMLER ve RADYOLAR NEDİR?

Hakan Altun, Yıldız Tilbe ve İbrahim Tatlıses. İçimde koyu bir arabeskçi yatıyor aslında. Radyo 2000, Radyo Ritim, Kral Pop Radyo ve Power Türk’ü dinlerim radyo olarak.

-GENÇ JENERASYONDAN KİMLERİ BEĞENİYORSUN?

Can Yüce, Sancak’ı takip ediyorum.

-YAPTIĞIN ŞARKILARIN ÖZELLİKLE BİRİSİNİN OKUMASINI İSTER MİSİN VEYA DÜET YAPMAK İSTEDİĞİN İSİMLER VAR MI?

Hakan Altun, Yıldız Tilbe, İbrahim Tatlıses. Günahımı Aldın şarkısı bence Serkan Kaya’ya çok yakışırdı. Bu isimlerle de düet yapmak isterim.

-BİR ŞANSIN OLSA NASIL KULLANIRDIN?

Dünyadaki tüm savaşların bitmesini isterdim.

-YAKIN ZAMANLARDA PROJE VAR MI HABERDAR OLALIM…

Çıkarmayı planladığım şarkılar var ama hangisini önce çıkarma konusunda karasızım. Tahmini olarak Haziran başında yayında olacak.

-SON OLARAK MÜZİKONAIR PLATFORMUNA VE HAYRANLARINA MESAJIN ALALIM…

Beni konuk ettiğiniz için çok teşekkürler. Dinleyicilerimden gelen güzel mesajlar için de çok teşekkürler, Allah onların eksikliğini göstermesin. Konserlerde buluşalım.Konser programım Instagram hesabından sürekli güncelleniyor.

oduller-reklam-banner
Başlıklar

İlginizi Çekebilir