Ana Sayfa » Müzik » Alâ Şarkısı Hangi Şarkıya Benzetildi?

Alâ Şarkısı Hangi Şarkıya Benzetildi?

oduller-reklam-banner

Demet Akalın, Işın Karaca, Deniz Seki ve Cansu Kurtçu’nun seslendirdiği “Alâ” şarkısı, Sezen Aksu’nun “Begonvil” şarkısına olan benzerliğiyle gündeme geldi.

Söz ve müziği Fettah Can’ın eşi Cansu Kurtçu’ya ait olan şarkı, dün itibariyle dijital platformlarda yayınlanmış ve YouTube’da binlerce kişi tarafından beğeniyle dinlenmişti. Şarkının yayınlandığı akşam ünlü müzik yapımcısı Erol Köse ise çalışmayı Sezen Aksu’nun “Begonvil” şarkısına benzetti. Köse, Instagram hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Olur böyle vakalar DR EROL YAKALAR! Demet Akalın & Deniz Seki & Işın Karaca & Cansu Kurtçu’nun Âlâ şarkısının bestesi (Cansu’ya ait) maalesef en iyimser deyişle esinlenme çıktı ki Fettah Can‘ın eşi Cansu’yu çok sevdiğimden tarif ederken temkinli sözler seçtim ama yazmak zorundaydım bu benzerliği! Peki hangi şarkı? Sözü Sezen‘e ait Sezen Aksu şarkısı (bestesi Bülent Özdemir) Begonvil yani “Benim Yerime de Sev” ki Sezen dışında Sibel Can ve Ata Demirer de okudu. Çalıntı demek ağır itham olabilir, belli ki kulağında kalmış, fark etmeden esinlenmiş diyelim, Cansu değerlidir üzmeyelim ama haberi de yapmaktan geri duramayız o da biline!”

Alâ Şarkısı Hangi Şarkıya Benzetildi?

Konuyla ilgili Alâ’yı seslendiren şarkıcıların ne tepki vereceği ise merak konusu oldu.

İşte “Alâ” Şarkısı: 

İşte “Begonvil” Şarkısı: 

oduller-reklam-banner
● haberalani