Ana Sayfa » Müzik » Ali Eyüpoğlu ve Hakan Eren Sosyal Medyada Birbirine Girdi

Ali Eyüpoğlu ve Hakan Eren Sosyal Medyada Birbirine Girdi

oduller-reklam-banner

Milliyet yazarı Ali Eyüpoğlu’nun, ‘TV8, ne kadar telif ödüyor?’ başlıklı yazısı sosyal medyada tartışma çıkardı. Geçtiğimiz günlerde Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu TV8’in yarışmalarda kullandığı şarkıların telif haklarını sanatçılara ödemediği gerekçesiyle ünlü yapımcı Hakan Eren ve söz yazarı Şehrazat Twitter’da TV8 ve Acun Ilıcalı’ya yönelik eleştirilerde bulunmuştu.

Bunun üzerine Ali Eyüpoğlu, bugünkü köşesinde ”RTÜK’ten lisanslı televizyonların telif ödememe gibi bir lüksü yok. Hepsi, meslek birlikleriyle lisans sözleşmesi yapıp, ödemelerini yapmakla yükümlü. Ulusal kanalların her biri yılda ortalama 15-20 milyon TL telif parası ödüyor MSG, MÜYORBİR ve MESAM’a.” ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili Tv8 yönetimi ile konuştuğunu söyleyen duayen magazinci eser sahiplerinin ayrıca para istediğini ve yaşanan problemlerin yeni telif yasası ile ortadan kalkacağını belirtti.

‘ Ben Sizin Bildiğiniz Magazincilerden Değilim! ‘

Ali Eyüpoğlu’nun köşe yazısı sonrası Hakan Eren ve Ali Eyüpoğlu sosyal paylaşım sitesi Twitter’da tartışmaya girdi.

Hakan Eren, Eyüboğlu’na, ”Keşke @tv8 yönetimine sorduğunuz gibi bizlerede sorsaydınız @eyuboglualice @CaddeMilliyet aynı soruyu. Bu kadar sanatçı boşuna mı dava açıyor acaba. İlk defa köşesine taşıdı bir duayen konuyu ama yanlış bilgiyle halka duyurdu. Üzüldüm” diyerek eleştiride bulundu.

Eyüboğlu’nun bu sözlere cevabı sert oldu, ”Ben, sizin bildiğiniz magazincilerden değilim. Hiçbir haber kaynağımla maddi, manevi çıkar ilişkim olmadı, olmayacak. Hiçbir TV kanalıyla iş ilişkim yok.”ifadelerini kullandı.

Ali Eyüpoğlu ve Hakan Eren Sosyal Medyada Birbirine Girdi Ali Eyüpoğlu ve Hakan Eren Sosyal Medyada Birbirine Girdi   Ali Eyüpoğlu ve Hakan Eren Sosyal Medyada Birbirine GirdiAli Eyüpoğlu ve Hakan Eren Sosyal Medyada Birbirine GirdiAli Eyüpoğlu ve Hakan Eren Sosyal Medyada Birbirine GirdiAli Eyüpoğlu ve Hakan Eren Sosyal Medyada Birbirine Girdi

Ali Eyüpoğlu ve Hakan Eren Sosyal Medyada Birbirine Girdi

İlgili Haber: Hakan Eren Ve Şehrazat’tan Acun Ilıcalı’ya Telif Eleştirisi

 

oduller-reklam-banner

İlginizi Çekebilir