Ana Sayfa » Müzik » Albüm & Single » Ali Kal “İnşallah” Yayında

Ali Kal “İnşallah” Yayında

oduller-reklam-banner

Romantik şarkıların eşsiz sesi Ali Kal, yeni teklisi “İnşallah” ile sevenleriyle buluşuyor! Özellikle âşıkların, düğün hazırlığında olanların adeta dillerinden düşüremeyeceği “İnşallah” adlı şarkı gerek müziği, gerek sözleri ile bu yazın şarkısı olma iddiasında!
“İnşallah” şarkısının klibinde, ünlü oyuncu Burçin Terzioğlu’nun, değerli oyuncu babası Yılmaz Terzioğlu unutulmaz performansıyla yer aldı. Müzikle çocukluk yaşlarında tanışan Ali Kal, enstrüman çalmaya klavye ve bağlama ile
başlamıştır. Beste yapmak ve altyapı hazırlamaktan çok keyif almış ve işin mutfağında olmayı daha çok tercih etmiştir.

Gitarla tanışması üniversite yıllarındadır. O döneme kadar klavye çalarak orkestralarda yer almıştır. Gitarla tanıştıktan kısa bir süre sonra gitarı sahnede icra etmeye başlamıştır. Üniversite hayatı boyunca Dj’lik, gitaristlik, tonmaisterlik, solistlik, klavye çalmak gibi müzikle iç içe ama farklı alanlarda keyifli işler yapmıştır. Karadeniz Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü’nü bitirmiştir.

Sanatçı, 2000’li yıllardan bu yana farklı gruplar ve tarzlarda deneysel çalışmalar yaptı. İlk albümü, 2017 yılında poprock tarzında, birçoğu kendisine ait olan parçalarla 8 şarkılık Ruhum Benim adlı albümdür.. Ali Kal, “İnşallah” adlı romantik bir şarkıyla müzik dünyasına ve sevenlerine tekrar merhaba diyor. Sanatçı bu şarkısının hemen ardından, kısa bir süre sonra yaz için hazırladığı hareketli bir şarkıyla sevenleriyle birlikte olacaktır.

oduller-reklam-banner
● Aydın

İlginizi Çekebilir