Ana Sayfa » Müzik » “Alternatif Müzik Yapanlar Mabel Matiz’e Çok Şey Borçlu”

“Alternatif Müzik Yapanlar Mabel Matiz’e Çok Şey Borçlu”

oduller-reklam-banner

Habertürk’ten Oben Budak, son yılların en beğenilen isimlerinden Mabel Matiz’i ve son teklisini gündemine aldı.

“MABEL Matiz yeni teklisi ‘Öyle Kolaysa’ ile sakin sakin ilerlediği müzikal yolculuğuna damardan damardan devam etmeye karar vermiş” diyen yazar, alternatif müziklerin radyolarda yer bulunmasının Mabel Matiz’e borçlu olduğunu ifade etti.

İşte Mabel Matiz’in başarı hakkında yazılan o yazı;

MABEL Matiz yeni teklisi ‘Öyle Kolaysa’ ile sakin sakin ilerlediği müzikal yolculuğuna damardan damardan devam etmeye karar vermiş. İlk dinleyişinizde etkisi altına alan şarkı, bağlama tadında çalınan elektro gitar tınılarıyla hayli içli başlıyor ve sonuna kadar da etkisini sürdürüyor. Sözleri itibarıyla kendisine genç yaşında ‘halk ozanı’ denmesinin ne kadar doğru olduğunun altını da çiziyor tabii.

Son dönemde alternatif müzikler sürekli aynı tarz müziği pompalayan radyolarda biraz olsun yer bulabiliyorsa, Mabel Matiz’e çok şey borçlular doğrusu. Alternatif olan Mabel’in sadece müziği değil! Albüm kapaklarında, kliplerinde her zaman ayrı bir titizlikle çalışan sanatçı, bu sefer de çıtayı bambaşka bir yere doğru götürüyor. ‘Öyle Kolaysa’nın videosunu yöneten Anıl Can daha önce moda dünyasında etkisini gösteren görsel zevkini şimdi ekranlara taşıyınca kalıpların dışında bir klip ortaya çıkmış. İkilinin yenilikçi ruhu umarım birçok popüler isme ilham olur da klip yönetmenlerimiz yakın planlar, yüze patlatılan ışıklar ve manasız hallenmeler klişelerinden biraz olsun kurtulur.

Kaynak: Habertürk/Oben Budak

oduller-reklam-banner
Başlıklar