Ana Sayfa » Müzik » Anıl Piyancı: ‘Bir Rapçi Canlı Yayında Rap Söylemez…’

Anıl Piyancı: ‘Bir Rapçi Canlı Yayında Rap Söylemez…’

oduller-reklam-banner

Rap müziğin güçlü ismi Anıl Piyancı, rapçilerin canlı yayında rap söylemesinin rap müziğin ruhuna aykırı olduğunu dile getirdi. Anıl Piyancı, ”Akustik müzik yapan insanlar canlı yayında şarkı söylüyor ama açıp da bir rapçi canlı yayında rap söylemez” dedi.

Yellow Bos’a konuşan Anıl Piyancı, ‘Rap müziğin yükselişi sizce pandemiyle durdu mu?’ sorusuna  ‘Türkiye’deki müziği pandemi çok etkiledi. Konserler durdu, djital platformlarda dinlemeler düştü. Yüzde 50’ye yakın azaldı’ cevabını verdi.

Yeni albümünü pandemi sebebiyle ertelediğini söyleyen Anıl Piyancı, ”Aslında Korona olmasaydı bir albüm çıkarmıştım bile. Ama şu anda içinde olduğumuz durumdan dolayı; hem psikolojik açıdan hem de pazarlama açısından erteledik. 2020 içinde albüm çıkacak.” diye konuştu.

Anıl Piyancı şöyle konuştu;

”Spotify’in istatistiklerine bakın. 1 numarada rap var. 2 numarada da rap var. Bir şey değişmedi. Instagram canlı yayınları kim, hangi canlı yayınları izlerse, o çok analiz edebileceğimiz bir şey değil aslında. Canlı yayında rap söylemekse konu, evet rapçiler pek sevmez. Akustik müzik yapan insanlar canlı yayında şarkı söylüyor ama açıp da bir rapçi canlı yayında rap söylemez. O çok sürpriz olur. Rap müziğin ruhuna aykırı. Onun dışında Türkiye’deki müziği pandemi süreci çok ciddi etkiledi. Hem konserler durdu hem de platformlardaki dinlemeler düştü. Yüzde 50’ye yakın azaldı hatta. İnsanlar demek ki işe giderken, yoldayken müzik dinliyormuş. Genelde düştü rakamlar, bize öyle bilgiler geliyor. Ama rap müzik hâlâ zirvede. Yapımcı tarafım da olduğu için bununla yakından ilgileniyorum. İyi bir analizciyimdir. Ama ilk patladığında çok ilgi görmüştü ama o bir daha yakalanamayacak bir şey.”

 

oduller-reklam-banner
Ezgi

İlginizi Çekebilir