Ana Sayfa » Müzik » Arda Turan’a Verilen Hapis Cezasına Berkay’dan Açıklama

Arda Turan’a Verilen Hapis Cezasına Berkay’dan Açıklama

oduller-reklam-banner

Berkay Şahin’in Arda Turan’a cinsel taciz ve korku kaygı veya panik yaratacak şekilde silahla ateş etmek, ruhsatsız silah bulundurmak kasten yaralama suçlarından açtığı davanın üçüncü duruşmasında Arda Turan’a 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası verildi.

Ünlü futbolcu karar sonrası yazılı açıklama da bulunarak,“Türk adaleti bu ağır ithamların çirkin birer iftira olduğuna karar verdi. Bu olayın manşeti üstüme atılan bu iftiralardan dolayı yaptığım hatalardan aldığım cezalar değil, taciz suçlamasından beraat ettiğimdir” ifadelerini kullanmıştı.

Bunun üzerine Berkay’dan peş peşe açıklamalar geldi.

İşte O Açıklamalar:

Bugün biten kamuoyu tarafından yakın takip edilen malum davamla ilgili yazılı açıklamamdır:
Öncelikle belirtmek istediğim bahse konu davada Sanık Arda Turan bana ve eşime karşı işlemiş olduğu, Kasten Yaralama, Genel Güvenliğin Kasten Tehlikeye Sokulması, Ruhsatsız Silah Taşımak ve Cinsel Taciz suçlarından yani 4 adet suçtan yargılanmış olup dosya kesinleşmemiştir itiraz yolumuz açık olup tüm yasal haklarımızı kullanacağız.
Sanık Arda Turan bu suçların 3’nden hapis cezası almış, sadece eşime yönelik cinsel taciz suçundan yerel mahkemede beraat etmiştir. Beraat etme gerekçesi ise asla suçun oluşmaması değil delil yetersizliğidir, bir başka anlamı eşimin kulağına söylediği sözün bir başkası tarafından duyulmaması ve bu konuda herhangi bir kamera kaydının bulunmamasıdır.
Verilen bu sonuç cezalarda hem bizim yönümüzden hem de sanık Arda Turan tarafından kesin olmayan itiraza tabi kararlardır.
Bu sebeple; 3 suçtan ceza almış ve delil yetersizliği nedeni ile sadece şimdilik beraat etmiş bu şahsiyetin yavuz hırsız ev sahibini bastırır döngüsüyle sevinç çığlıkları atarak beraat ettim demesi tarafımdan anlaşılamamıştır.
Aslolan tabii ki ALLAH’ ın adaletidir, ancak Türk Adaleti’ nin de vermiş olduğu karara saygımız sonsuzdur…

oduller-reklam-banner
● Gri Ekran
Başlıklar

İlginizi Çekebilir