Ana Sayfa » Müzik » Aşkın Nur Yengi Albümünden Çarpıcı Detaylar

Aşkın Nur Yengi Albümünden Çarpıcı Detaylar

oduller-reklam-banner

Aşkın Nur Yengi Albümünden Çarpıcı Detaylar

Aşkın Nur Yengi 9 şarkıdan oluşan albümü ile Sony Music etiketiyle müzik marketlerde ve dijital platformlarda yerini almak için gün sayıyor.

Albüm hakkında MüzikOnair ekibi çok çarpıcı detaylara ulaştı!..

İŞTE O DETAYLARDAN BAZILARI :

1- 9 şarkıdan oluşan albüme son dakika bir remix şarkı eklenebileceği öğrenildi.

2- Albümdeki şarkılardan bazıları; Soner Sarıkabadayı’dan alınan Altın Kaplama, Gökhan Tepe’den alınan Çağırma Lütfen, Ayla Çelik’ten alınan Hafta Sonu ve Elin Oğlu (Albümde bu şarkının adı Adam olarak yazılabilir) şarkıları olduğu ortaya çıktı.

ARANJELER KİMLERDEN?..

3- Albümün aranjeleri Ozan Çolakoğlu, Erdem Kınay ve Erhan Bayrak tarafından yapıldı.

4- Albümdeki 3-4 şarkının tamamen güncel düzenlemeler ile gençleri yakalayabilecek şarkılar olduğu, Aşkın Nur Yengi’den dinlemeye alışık olunmadığı tarzda şarkılar olduğu öğrenildi.

5- Aşkın Nur Yengi’nin yeni firması olan Sony Music bu albüme çok güveniyor ve albüme çok emek verildi. Hem Aşkın Nur Yengi, hem menajeri, hem de Sony Music, albüme ciddi anlamda maddi ve manevi emek verdiler.

6- Nisan ortası veya son haftası albümün çıkması bekleniyor.

7- Aşkın Nur Yengi’nin bu albümü dışında çok yakında üç adet proje albüm ile karşımıza çıkması bekleniyor.

AŞKIN NUR YENGİ İLE ZEKİ GÜNER’İN ARASI NEDEN AÇILDI?

8- Aşkın Nur Yengi’nin bu albümü için Zeki Güner’den Birisi mi Var adlı şarkıyı aldığı ancak şarkının daha sonra Zeki Güner’e iade edildiği bilgisi edinildi. Bu şarkının daha sonra Yonca Lodi’ye verildiği ortaya çıktı. Bu gelişmenin üzerine Zeki Güner’den başka bir şarkı isteyen Yengi, red cevabı aldı. Kulislerde Zeki Güner’in Aşkın Nur Yengi’ye kızgın olduğu ve bir daha şarkı vermek istemediğini belirttiği bilgisine ulaşıldı.

9- Ayrıca bir yıl boyunca Sıla’dan şarkı bekledikleri, bu albümde bir Sıla şarkısı sürprizi olabileceği öğrenildi.

AŞKIN NUR YENGİ, SEZEN AKSU’YA NEDEN KIRILDI?

10- Bu arada Sezen Aksu’nun Aşkın Nur Yengi’ye İyileşiyorum adlı bir şarkı verdiği ancak bu şarkıyı daha sonra Yengi’den geri çektiği ve sonrasında bu şarkıyı Sertab Erener’in okuduğu da ortaya çıktı. Bu şarkıyı Sezen Aksu’nun geri çekme nedeni olarak da Aşkın Nur Yengi’nin Sezen Aksu’nun istediği şekilde okuyamaması olarak kulislerde konuşuluyor. Sezen Aksu’nun menajeri Yaşar Gaga’nın Aşkın Nur Yengi’yi telefonla aradığı ve şarkıyı geri istediği, “Sen bize şarkıyı ver, Sezen Hanım sana başka bir şarkı hazırladı bile.” Dediği, daha sonra da Aşkın Nur Yengi’ye Sezen Aksu’dan gelen şarkıları “Albümün konseptine uymadı” diyerek her seferinde iade ettiği, bunun nedeni olarak da Sezen Aksu’ya kırıldığı bilgisine ulaşıldı.

11- Albümde yer alan Ayla Çelik imzalı Elin Oğlu şarkısının çok başarılı bir slow şarkı olduğu, Aşkın Nur Yengi’nin bu şarkıda sesinin gürül gürül çıktığı öğrenildi.

12- Ayrıca Aşkın Nur Yengi’nin Günay Çoban’dan Serkan şarkısını da iade ettiği öğrenildi. Bu şarkıyı daha sonra Murat Boz’un aldığı, hatta Ozan Çolakoğlu’na aranje ettirdiği fakat Boz’un da şarkıyı iade ettiği öğrenildi.

13- Aşkın Nur Yengi’nin böyle bir albüm yapmak istemediği, daha sonra ikna olduğu ve maxi single için en fazla üç şarkı olması için ekipçe karar verildiği, bu şarkılardan ikisinin hareketli, birisinin de slow olduğu öğrenildi. Hatta Gülşen, Soner Sarıkabadayı ve Sezen Aksu’dan şarkılar alındığı, Sezen Aksu’nun şarkıyı Aşkın Nur Yengi’ye hediye ettiği, şarkının Yengi’nin boşanması sonunda yazıldığı, şarkının hikayesinden belli olduğu ancak yaşanan gelişmeler nedeniyle maxi single’dan albüme karar verildiği öğrenildi.

SONY MUSIC İLE DMC ARASINDA AŞKIN NUR YENGİ SAVAŞI!..

14- Şöyle ki; Sony Music’in albümün kendi firmalarından çıkması halinde single değil en az 8 şarkılık albüm olması gerekeceği şartı koşuldu. Sözleşme de bu haliyle imzalandı. DMC’nin ise single çıkarmayı kabul ettiği öğrenildi. Ancak DMC’nin şartlarını kabul etmeyen Aşkın Nur Yengi’nin böylece Sony Music’in şartlarına göre sözleşme imzaladığı ortaya çıktı. Halbuki single için şarkının düzenlenmesi, okuması, bir çok çalışması bitmişti. Son dakikada DMC yerine Sony Music’e geçiş oldu.

AŞKIN NUR YENGİ MENAJERİNİ DEĞİŞTİRDİ!..

15- Bu albüm çalışmaları sırasında Aşkın Nur Yengi’nin menajeri olan Liza Tuna ile çalışmalarını sonlandırdığı, Haluk Şentürk ile çalışmaya başladığı bilgisine ulaşıldı. Haluk Şentürk ile çalışmaya başlayan Aşkın Nur Yengi’ye bu değişiklik iyi gelmiş olacak ki, Antalya, Kıbrıs ya da Günay Restaurant’ta neredeyse her hafta sonu özel bir gecede sahnesi olduğu öğrenildi. Aşkın Nur Yengi’nin eski menajeriyle dostane ayrıldıkları, görüştükleri de öğrenildi.

16- Aşkın Nur Yengi’nin söz konusu albümünün adının Söz-Müzik olacağı, ancak sonrasında bu isimden vazgeçtikleri, çünkübu isimde bir albümün daha önce başka bir sanatçı tarafından yapıldığı bilgisine ulaşıldı.

İLK KLİP HANGİ ŞARKIYA ÇEKİLECEK?

17- Büyük bir olasılıkla albümün ilk klibinin Gülşen şarkısına çekileceği ancak Ayla Çelik’in de kendi şarkısı olan Hafta Sonu için de klip çekilmesini istediği, son kararı da Sony Music’in vereceği öğrenildi.

18- Öte yandan yapımcının uyarısı ile albümden Kayıp Çocuklar isimli şarkının çıkarıldığı, bunun nedeni olarak da bestesinin bir şarkıya çok benzediği ortaya çıktı. Bu şarkının sözleri Günay Çoban’a, müziğinin de Bülent Özdemir’e ait olduğu bilgisine ulaşıldı. Şarkının sözleri arasında, “Bu seninle son gecemiz, dışarıda yağmurun ağlayan sesi…” dizesi yer alıyordu.

Gelişmeleri MüzikOnair’dan takip edebilirsiniz!..

oduller-reklam-banner
● MüzikOnair

İlginizi Çekebilir