Ana Sayfa » Müzik » Atalay Erol Yazdı: “Ebru Yaşar Heyecan Veriyor”

Atalay Erol Yazdı: “Ebru Yaşar Heyecan Veriyor”

oduller-reklam-banner

Müzik Onair yazarlarından Atalay Erol’un “Ebru Yaşar Heyecan Veriyor” başlıklı yazısı yayınlandı. İşte o yazı…

“EBRU YAŞAR HEYECAN VERİYOR”

Ebru Yaşar, çeyrek asırlık stüdyo kariyeri boyunca, birçok başarılı albüme imza atmış, yüksek tirajlar yakalamış ve günümüzde de iddiasını koruyan, özel bir yorumcu.

1999 yılında piyasaya sunulan ‘’Seni Anan Benim İçin Doğurmuş’’ albümü ile kariyerinin en şaşalı günlerini yaşarken albüme adını veren şarkı, dönemin yegâne prestijli ödül töreni, Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde “Yılın Şarkısı” ve “En İyi Fantezi Müzik (Kadın)” kategorilerinde Ebru Yaşar’ı kazanan yaparak onu 1. lige ışınlamıştı.

‘’Seni Anan Benim İçin Doğurmuş’’, hâlihazırda İdobay Müzik’in resmî YouTube kanalında, 22 milyonluk görüntülenme oranı ile popüler pozisyonunu sürdürüyor.

Bu çeyrek asırlık süreçte kimler geldi kimler geçti. Piyasa koşullarına entegre olup günü yakalayanlar güçlerini muhafaza ederken, zamanı iyi okuyamayan ve şansı yaver gitmeyenler ise sistem dışında kaldılar. Ebru Yaşar da her yorumcunun yaşayabileceği ufak tefek dalgalanmalardan nasibini aldı. Kariyeri kısa bir duraklama dönemi yaşadı; ancak 2017 tarihli albümü ‘’Haddinden Fazla’’ ile yükseliş dönemine geçti.

Söz konusu albüm, kırılma noktasıydı. Yeni jenerasyonla tanışma ve bağ kurma açısından önemli bir sınavdı. Albümün dijital mecralardaki en parlak hiti ‘’Ben Ne Yangınlar Gördüm’’ görevini fazlasıyla yerine getirirken, ‘’Havadan Sudan’’ ve ‘’Nasıl Uyuyorsun?’’ da ciddi liste başarıları ile yorumcunun markasına yüksek katkılar sundular. Sonuçta; ‘’Haddinden Fazla’’ yılın en güçlü, en çok hit çıkaran albümlerinden biri olarak kayıtlara geçmeyi başardı.

Ebru Yaşar cephesindeki yüksek kazanımlı bu gelişmenin devamlılığı önemliydi. Nitekim bu verimli sürecin, arkası da aynı dolulukta geldi. Türkçe popun en trend müzik adamlarından Emrah Karaduman ile işbirliğinden doğan ‘’En Güzel Yenilgim’’ ve bir Feridun Düzağaç klasiği olan ‘’Alev Alev’’ cover’ı, Ebru Yaşar’ın dinleyicisi ile kurduğu bağı güçlendirip, mevcut pozitif algıyı korudu.

Son olarak yayımladığı single’ı ‘’Kalmam’’ ise Ebru Yaşar’ın işine verdiği önemi ve zamana ne kadar hızlı adapte olduğunu, bize yeniden hissettiriyor. Bu çalışma; piyasa koşullarıyla örtüşen güncel yapısı ve tarzı ile zekice hazırlanmış bir proje. Geri dönüşlere, hayli hızlı ilerleyen rakamlara baktığımızda, Ebru Yaşar’ın ne kadar doğru bir adım attığını anlayabiliriz.

Ortaya koyduğu her ürün ile markasını ileriye taşımayı bilen, yorumculuğu ile hayran bırakan Ebru Yaşar cephesinde, bundan sonra neler yaşanacak? Ne gibi kariyer hamlelerinde bulunacak? Bekleyip göreceğiz.

Atalay Erol | Müzik Onair

Atalay Erol Yazdı: “Ebru Yaşar Heyecan Veriyor”

oduller-reklam-banner
● haberalani

İlginizi Çekebilir