Ana Sayfa » Müzik » Aydilge: Benim Derdim Ajda Pekkan Değil, Standart Güzellik Anlayışı

Aydilge: Benim Derdim Ajda Pekkan Değil, Standart Güzellik Anlayışı

oduller-reklam-banner

Ünlü sanatçı Aydilge, bir röportajında Ajda Pekkan’ı güzel bulmadığına dair yapılan eleştirilere sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı bir video ile yanıt verdi.

Aydilge, Posta Gazetesi’nde verdiği röportajda kendisine sorulan “Türkiye’nin en güzel kadını Ajda Pekkan mı, Türkan Şoray mı?” sorusuna verdiği cevaptan dolayı kendisine yönelik yapılan linç girişiminin ardından şu sözleri kullandı.
“Verdiğim röportajda Ajda Pekkan’a yönelik ne bir güzelliğine, ne bi müzisyenliğine veya süperstarlığına laf söylemedim. Sadece demek istediğim, bence aşırı botoks ve estetik yüzdeki anlamı öldürüyor. Bana gerçek gelmiyor, dolayısıyla bana güzel de gelmiyor diyorum. Bunun için Ajda Pekkan değil, Türkan Şoray en güzel kadın diyorum. Bunun üzerine ‘vay efendim Ajda Pekkan’a ben nasıl böyle dermişim, vay efendim önce kendime bakacakmışım, sesim çirkinmiş, kendim çirkinmişim, yeni yetmeymişim’ gibi ne hakaretler geldi inanamazsınız. Ben Ajda Pekkan’ı Türkiye’nin en güzel kadını bulmak zorunda mıyım?”

Ünlü şarkıcı sözlerine estetetik sektörünün kadınlara mahkum ettiği tek tip güzellik anlayışının karşısında olduğunu söyleyerek devam etti:

“Estetik sektörünün insanlar üzerinde kurduğu tahakküm, aldıkları kar, daha küçücük genç kızların burunlarını ağızlarını yaptırmaya çalışması ve kendilerini çirkin hissetmeleri bana dokunuyor. Benim derdim Ajda Pekkan değil, benim derdim “yok çirkinim, yok şuna benzemiyorum, standart güzellik anlayışına benzemiyorum” diye kendini mahveden kadınlar”.

İşte Aydilge’nin Cevap Verdiği Paylaşım:

Posta gazetesindeki röportajımdan sonra, sırf aşırı estetik yüzlerdeki anlamı öldürüyor ve bu yüzden bana Turkiye'nin en güzel kadını Ajda Pekkan değil Türkan Şoray geliyor dediğim için başıma gelenler…. #aydilge #ajdapekkan #türkanşoray

Gepostet von Aydilge am Dienstag, 20. August 2019

oduller-reklam-banner
● Gri Ekran
Başlıklar

İlginizi Çekebilir