Ana Sayfa » Müzik » Bahar Gelir’den Müzik OnAir’e Samimi İtiraflar!..

Bahar Gelir’den Müzik OnAir’e Samimi İtiraflar!..

oduller-reklam-banner

İlla da, Aşkzede ve Bilsem ki gibi şarkıları ile son günlerin en çok konuşulan fantazi müzik seslerinden olan Bahar Gelir, dün akşam Müzik OnAir’de ‘Hüseyin Özdemir’le 15 Dakika Mola’ İnstagram canlı yayının konuğu oldu.
Selami Şahin’in müzik direktörlüğünü üstlendiği ‘İlla da’ albümünden müzikal yolculuğuna ve özel hayatına kadar tüm bilinmeyenleri Müzik OnAir canlı yayınında anlatan sevilen sanatçı, ”Selami Şahin bana araba kullanıyorsun, şoförlüğün var ama ehliyetin yok sana bir albüm lazım dedi. Sonra da albümüm çıktı ” açıklamasıyla albüm çıkarma sürecinin tüm detaylarını samimi itiraflarıyla anlattı.

İşte o röportaj;

Müzik hayatın nasıl başladı?
Bunu başlama diye bir tarihi yok. Müzik insanın ruhunda oluyor. Onu doğarken hissediyorsunuz. Kendimi bulduğum zaman 7- 8 yaşlarındayken. Muazzez Ersoy’un kasetleri vardı aynanın karşısında saçlarımı yaparken onları dinlerdim. Sonrasında müzikal bir şeyler yapmak istediğimi farkettim ortaokul lise çağlarındayken. Ailem buna karşı çıktı. Üniversitede arkeoloji bölüme girdim. Ama konservatuvar derslerine girmekten 1 yıl devamsızlıktan sınıfta kaldığımı hatırlıyorum. Müzik öyle bir aşk ki insanın peşini bırakmıyor.

Müzikal olarak tarzın nedir?
Bana hep sorulan soru bu aslında. Ben fantezi okuyan biriyim. alt yapım Türk Sanat Müziği. Ama türkülerimiz, özümüz onları da okumayı seviyorum. Ama fantezi-arabesk benim kendimi bulduğum tarz. Günümüzün popüler müziği çok gündemde olduğu için Aşkzede gibi şarkılar yaptık. Benim gerçek tarzım Sibel Can’ın ve Ebru Gündeş’in tarzına yakın. Ben sahneye çıktığım zaman Orhan Gencebay, Selami Şahin şarkıları okurum biraz da ambiyansa bağlı. Ona göre repertuvarımı ayarlıyorum. Ama ben popçu olamam ruhumda yok.

Bu yolda en büyük destekçilerin kim oldu?
İlk önce Selami Şahin’le sahnede tanıştım. Beni sahnede dinlediğinde çok beğenmişti. Ben sahnede şarkı söylerken, Selami Şahin geldi mekana. Sonra beni sahnede heyecan bastı. Kendisin sahneye aldım. Beni İstanbul’a davet etti. İstanbul’da stüdyosunda beni dinledi. Bana dedi ki sesin çok güzel sana bir şeyler yapalım. Sonrasında 2014 yılında albüm yapmaya karar verdim. Şimdiki aklım olsa single yapardım. Albüm yapacağız da ben albüm yapmaya hazır değildim. Sen şoförsün araba kullanıyorsun ama ehliyetin yok. Sana bir albüm lazım. Ve bana kendisi İlla da şarkısını hediye etti. Bana okuma koçluğu da yaptı. Selami Şahin sayesinde Serdar Ortaç ve Doğuş ile tanıştım. Neticede bir albüm çıktı ortaya DMC etiketiyle. Buradan Samsun Demir’e de saygılarımı, sevgilerimi gönderiyorum.

Bu noktaya gelebileceğin hayal ediyor muydun?
Ben de ilk şarkı söylemeye başladığımda İzmir’in dört bir yanına afişlerim asılır mı, acaba televizyonlarda şarkı söyler miyim diye hep hayal ederdim. Şimdi bunları yavaş yavaş yaşıyorum.

Doğuş’la yollarınız nasıl kesişti? Aşkzede şarkısının hikayesi nedir?
Hep sevdiğim insanların bestelerini okudum. Selami Şahin müzikal hayatımda çok büyük bir şans oldu. İkinci klipli şarkım Aşkzede bir Doğuş şarkısıydı. Ben Doğuş’un şarkılarıyla uyurdum. Aşkzede şarkısıyla ilgili çok tereddüt ettim acaba yanlış anlaşılır mı diye. Uzun zamandır bu kliple ilgili yorumlar geliyor. Bu şarkı da trajikomedi şeklinde anlatılmış. Bir genç kızın yıkılan hayalleri var. Biz bu şarkıyı gençliğe bir mesaj olarak düşündük. Aslında kendini anlatamayan çok genç kızımız var bu şarkıyı o yüzden okumak istiyorum dedi. Orada dalga geçilen bir durum yok. Tamer Aydoğdu çekti klibi. Klipte fenomenleri oynatmamızın sebebi işin komedi kısmını anlatmak. Trajik kısmını da şarkı ile anlatmak istedik. Klip mutlu sonla bitiyor. Bunu burada ilk kez anlatıyorum.

Kendinden biraz bahseder misin?
Ben 29 yaşındayım. 28 Mart 1989 Malatya doğumluyum. 3 kız kardeşiz. Biri borsacı diğeri de tıp fakültesi öğrencisi. 1.70 boyundayım. Mideme balon taktırdım kilo vermek için 88 kilodan 74 kiloya düştüm.

Radyo dinler misin?
Çok dinlerim. Birinci radyom Alem FM, Radyo Viva ve Kral FM.

Bu işi yapmasaydın başka ne iş yapmak isterdin?
Kesinlikle avukat olmak isterdim. Onu da yapardım. Özellikle bu sektöre girdiğimden beri profesyonel olarak. Son 3-4 yıldır herşeyin daha çok bilincindeyim. O kadar çok sahtekarlıklar ve saçmalıklarla karşılaşıyorum ki bulunduğum çoğu ortamda keşke bir avukat olsaydım diyorum. Bazı şeylerle baş edemiyorum bazen.

Dinlemekten keyif aldığın 3 isim nedir?
İbrahim Tatlıses, Berkay’ı çok beğenirim.

Genç isimlerden en çok kimleri beğeniyorsun?
Bence Merve Özbey, Derya Uluğ ve Edis çok iyiler.

İkili canlı yayını nasıl buldun?
Her canlı yayını yakaladığım sürece mutlaka izliyorum. Bence çok güzel bir fikir. Artık televizyon izlenmiyor. Herkesin hayatı cep telefonu artık. Şu anda ben kendimi televizyondan canlı bağlandığımı hissediyorum.

Müzik OnAir’i hangi aralıklarla takip ediyorsun?
Müzik OnAir’i sürekli takip ediyorum. Bütün haberleri sizden alıyorum. Herşey Müzik OnAir’de bulabiliyorum.

oduller-reklam-banner
Başlıklar

İlginizi Çekebilir