Ana Sayfa » Keyif » Balık Sezonu Açıldı, Tezgahlar Doldu!..

Balık Sezonu Açıldı, Tezgahlar Doldu!..

oduller-reklam-banner

Denizlerde av yasağının kalkması ile birlikte balık tezgahlarında bayram havası yaşanıyor. Balığın bolluğu fiyatlara da yansımış durumda. TRT Haber’de yayınlanan “Elif Saygılıer’le Ekonomi 7/24” programının muhabiri Enes Özdemir balık fiyatlarını yerinde inceledi.

BALIKÇILARIN YÜZÜ GÜLÜYOR

Av yasağının kalkması ile balık çeşitlerinin artmasına dikkat çeken Can Balık yöneticisi Bulut Can, “Balık fiyatları bu hafta düşüşe geçti. Somon balığı 60 TL’den, 50 TL’ye düşmüş durumda. Deniz Levreği 35 TL, Çupra 25 TL, Levrek 25 TL, Uskumru 35 TL, yerli Palamut 15 TL, Mezgit 15 TL’ye satıyoruz. Bu hafta en dikkat çeken ise hamsi oldu geçen gün 10 TL’ye satışa sunduğumuz hamsiyi bu hafta 8 TL’den tezgahlara koyduk, hamsi fiyatını ise 8 TL ile istavrit takip etti” dedi.

BALIK FİYATLARINDAKİ DÜŞÜŞ DEVAM EDECEK

Havaların soğuması ile birlikte Balık fiyatlarının düşüşe geçip geçmeyeceğine yönelik akıllarda soru işareti var. Can Balık’ın işletmecisi Mehmet Zeki Can gelecek ay itibari ile balık fiyatlarındaki düşüşlerin başlayacağını ifade etti.
Can, “İstavrit başta olmak üzere Hamsi düşüşe geçer, Palamut ise düşmez sadece boylarında değişiklik görürüz. Gelecek ay başında Çinekop bolluğu yaşayacağız” dedi.

Haber: Enes Özdemir

oduller-reklam-banner
Başlıklar

İlginizi Çekebilir