Ana Sayfa » Keyif » Başarı için “Dayıya İhtiyaç Yok!”

Başarı için “Dayıya İhtiyaç Yok!”

oduller-reklam-banner

Başarı için “Dayı”ya ihtiyaç yok!

Sunucu, Radyo Programcısı ve Gazeteci Enes Özdemir, Düzce Üniversitesi Kaynaşlı Meslek Yüksekokul’unda ‘Enes Özdemir’le Bi konuşalım’ başlıklı konferansta yaptığı konuşmada, “Başarı için “Dayı”ya ihtiyaç yok!” dedi. Enes Özdemir, başarının ana yolu olarak gösterilen “Ankara’da dayın var mı?” tezini çökertti. Özdemir, hayallerin ve gerçeklerin bağdaştırılması halinde, hedeflerin önünde hiçbir engelin bulunmadığını ifade ederken, gençlere “Cesur olun” mesajını verdi.

“Hayal et, eyleme geç”

Gençler başta olmak üzere birçok insanın hayaline adım atarken zorlandığına dikkat çeken Özdemir, "Her şey bir hayalle başlıyor, hayallerimizdir bu dünyada ki yaşantımızı belirleyen. Hayal kurduktan sonra adım atmakta çok zorlanıyoruz, neden bu kadar adım atmaktan çekiniyoruz? Hayaliniz için adım attığınızda, “olursa yanınıza kar, olmazsa tecrübe olarak kalır. kaybedecek hiçbir şeyiniz yok” dedi.

“Kendini tanı, gücünü gör”

“Her insan neler yapabileceğini fark edip, bunu hayata geçirecek güce sahip olduğunu görmeli” diyen Özdemir, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Herkes her zaman her şeyin üstesinden gelebilir, siz yeter ki neler yapabileceğinizin farkına varın, gücünüzü görüp adım atın. Başarı öykünü kendin yaz Bu dönemde ‘dayın olmadan olmuyor’ sözünün yanlış olduğunu, insanın kendi yaptıkları doğrultusunda bir noktaya gelmesinin önemini dile getiren Özdemir, “Çalışmalarımız, ortaya koyduklarımız, hayalimize kimsenin desteği olmadan ulaşmamızı sağlar. Bu devirde herkes kendisinin dayısı olmalı.” İfadelerini kullandı.

Kalbine inan, görünene değil

Bu devirde olumsuzluğa sebebiyet verecek bir çok faktörle karşılaşabiliriz diyen Özdemir, Her zaman Kalbine inan, görünene değil diyerek, “Sizi olumsuzluğa iten kişi ve çevrelerden uzak durun” tavsiyesinde bulundu.

“Hayaller dua ile gerçekleşir”

Özdemir konuşmasını şöyle tamamladı: "Çalışmalarımız sonucunda elde ettiğimiz kazanımlar kısmetimizdir. Bize bunları nasip eden Rabbimizi unutmamalı, dilimizden dua ve şükrü eksik etmemeliyiz. İnsan hayal ettiği müddetçe yaşar.. Hayaller dua ile gerçekleşir.”

oduller-reklam-banner
● Tugay Cicikler
Başlıklar