Ana Sayfa » Müzik » Batuhan Sevimo Müzik OnAir Canlı Yayınında İtiraf Etti!..

Batuhan Sevimo Müzik OnAir Canlı Yayınında İtiraf Etti!..

oduller-reklam-banner

‘Yabani’ şarkısıyla hızlı bir yükseliş yakalayan Batuhan Sevimo, ‘Yabani’yi eski kız arkadaşımdan ayrıdıktan sonra yazdım. Tam ayrılıktan sonra yazdım. Tam söylemek istediklerimi yazdım. Birçok insan kendinden pay buldu’ diyerek Müzik OnAir’e özel açıklamalarda bulundu.
Söz ve müziği kendisine ait olan ‘Yabani’ şarkısıyla büyük bir çıkış yakalayarak müzik listelerinde ve dijital platformlarda yükselişini sürdüren Batuhan Sevimo, dün akşam Müzik OnAir canlı yayınında ‘Hüseyin Özdemir’le 15 Dakika’ programının konuğuydu.

Fiziği ve yakışıklılığıyla dikkat çeken Sevimo,’ Şarkılarımı Simge’nin okumasını isterdim. Çok duru bir sesi var’ dedi.

İşte Batuhan Sevimo’nun çok özel röportajı;

Müzik tarzını nasıl yorumlarsın?
Ben direkt pop müzik olarak nitelendirmekten kaçınıyorum. Çünkü direkt güncel pop müzikten ayrılıyoruz. Herhalde Chill Out Pop ya da Deep House Pop diyebiliriz. Bu tarz Türkiye’de yeni yeni gelişiyor. Benim sesime de yakışıyor. Yenilikçi ve genç bir sound tercih ettik diyebilirim.

Batuhan Sevimo kendini nerede görüyor, hedefi nedir?
Bu soruyu kendime de çok sordum. Bunu reel olarak belirlemek çok zor. Hep en fazla şarkısı dinlenen insan olmak istiyorsunuz. Bir gece de ünlü olacak sansasyonel bir müzik yapmadığım için biraz daha alternatif müzik yapıyorum. Seveni çok seviyor herkese de hitap etmeyebilir. Sıkı sıkıya sarıldığımız bir dinleyici kitlesiyle biz bu işi götürürüz diyorum.

Çekik gözlü olduğun için çok soruluyor, aslen nerelisin?
Aslen Mersinliyim Ailem de Mersinli ama İstanbul’da büyüdüm. Yörüğüz. Yörüklerin böyle oluyor.

Rol-model aldığın isimler var mı?

İşler başladığında ilk sahneye çıktığımda işlerin bu noktaya gelebileceğine dair bir fikrim yoktu. Şarkıyı yayınladığımızda acaba ‘Türkiye’den global sınırlara, çıkar mıyız?’ diye düşündük. Türkçe yazdıktan sonra evet yapabilirim dedim. Kademe kademe gelişiyor. Şu an Teoman’ın otobiyografisini okuyorum. Onun şarkı dilini de çok severim. Şu an ‘Fasa fiso’yu okuyorum. Kitabı okudukça onunla aynı anda aynı şeyleri yaşadığımı görüyorum onu söyleyebilirim.

19 Yaşında iç savaşın olduğunda Ukrayna’da ingilizce dersi verdiğin doğru mu?
Evet doğru. 2.5 ay sürdü. Öğretmenlik için oraya gidecek insanların savaş var diye gitmekten vazgeçmesi üzerine başvurdum kabul ettiler. Bir sosyal sorumluluk projesiydi.

Müzikle uğraşmasaydın hangi işi yapardın?
Hiç düşünmedim. Sanki başka bir ihtimal yokmuş gibi. İşletme öğrencisiyim, büyük ihtimalle beyaz yakalı olurdum ama gönülden yapar mıydım bilmiyorum.

Batuhan’ın en büyük şansı nedir?
En büyük şansım Samsun Bey’le tanıştığım zaman elimde biriktirdiğim şarkılarımın olmasıydı. Gittiğim zaman hazır gittim. Böyle olduğunda çok daha güvenceyle şirketin kapılarını açıyorlar.

Müzikal olarak takip ettiğin isimler var mı?
Arctic Monkeys diyeceğim. Teoman diyeceğim sanırım.Türklerden Fikri Karayel’in son çıkarmış olduğu yol şarkısı var. Soundlarımız benziyor. Deeperise ve Jabbar işbirliğinden çıkan ürünleri seviyoruz . Bir de Eill Smith’in oğlu Jaden Smith’i dinliyorum bu ara çok yaratıcı işler yapıyor.

Müziği profesyonelce yapmak isteyenler için tavsiyen var mı? Müzik işinin formülü nedir?
Benim gördüğüm kadarıyla bu işi profesyonel seviyeye en kolay getiren insanlar özgün ses ve eser sahipleri. Eskisi gibi güzel kız-güzel çocuk formülü işlemiyor. Bu benim için mutluluk verici. Bu işi yapan insanların özgün ve yaratıcı olmasından yanayım. Görüyorum ki yeni nesil sanatçıların kendi müzik tarzlarını oluşturduğu döneme girdik. Özellikle 90 jenerasyonuna baktığımız zaman bunu görebiliyoruz. İşlerin metodu değişti. Bir işin diğerlerinin arasından sıyrılması için özgün olması gerekiyor.

Samsun Demir’le nasıl tanıştın?
Ben Samsun Bey’le doğrudan tanışmadım. Şarkılarım bazı menajerlerin ilgisini çekti. Birileri birilerine aracı oldu. Daha sonra en son menajerim Ufuk Ergin’le tanıştım. Sonrasında Samsun Bey’le bir yemekte buluştuk. Benim bütün şarkılarımı dinledi. Yemekten sonra ayrıldık. Ve daha sonra sözleşmemi göndermişlerdi.

Yabani’yi kime yazdın?
‘Yabani’yi eski kız arkadaşımdan ayrıldıktan sonra yazdım. Tam ayrılıktan sonra yazdım. Tam söylemek istediklerimi yazdım. Birçok insan kendinden pay buldu. Ama yayınladıktan sonra sizin şarkınız olmaktan çıkıyor. Kim dinlerse onun şarkısı o artık.

Yakın zamanda bir proje ve ya konser var mı?
Konserler devam ediyor. Ama bu ara araya Ramazan ve seçim girdiği için ara verdik. Bebek festivaliyle başlıyoruz. Daha sonra yazlık yerlerde Alaçatı ve Bodrum gibi oralarda konserlerimiz devam edecek.

Şarkılarını hangi sanatçı okusun isterdin?
Herhalde Simge okusun isterdim. Çok duru bir sesi var. ‘Yankı’daki yorumu çok iyi.

 

Sevgilin Var Mı?
Sevgilim var. Daha fazla sormayın. Sevgilim müzik diyerek politik bir cevap vereyim.

Fiziğinle dikkat çekiyorsun, boyun kaç?
1.92 boyundayım. 87 kiloyum.23 yaşındayım. 1995’liyim. 27 Mart’ta doğdum. Koç burcuyum. Ama burçlara pek inanmam.

Bir şansın olsa nasıl kullanmak isterdin?
Mesleğime yatırırdım. Bütün şans yoğunluğumu işime verirdim.

Müzik On Air canlı yayınını nasıl buldun?
Müzik OnAir’i geçen gün şarkı çıktıktan sonra böyle bir portalın varlığından haberdar oldu. Sonra sen ulaştın bana. Her gün bakıyorum diyebilirim. Seneye de Müzik OnAir takipçilerinden bir ödül bekliyorum. Ben çok keyifli buldum. Şu an çok fazla radyoya gittiğim için bu yayın farklı diyebilirim. İnsanlar izleyebiliyor. Çok etkiliymiş. Hiç görmediğim fikirler ve yorumlar gördüm burada.

 

Müzik ve sohbet dolu canlı yayınında hayranlarıyla keyifli dakikalar geçiren Sevimo, Yabani şarkısını Müzik On Air canlı yayınında Akustik versiyonuyla söyleyerek canlı performansıyla adeta bir müzik ziyafeti yaşattı.

Müzik ve sohbet dolu bir program olan “Hüseyin Özdemir ile 15 Dakika Mola” her Pazartesi 21.45′ de sürpriz bir konukla Müzikonair İnstagram canlı yayınında…

 

oduller-reklam-banner
Ezgi

İlginizi Çekebilir