Ana Sayfa » Müzik » Bergüzar Korel 90’lar Müziğinin Sırrını Açıkladı

Bergüzar Korel 90’lar Müziğinin Sırrını Açıkladı

oduller-reklam-banner

Güzelliği, zarafeti ve oyunculuk performansıyla göz dolduran ünlü oyuncu Bergüzar Korel, Hürriyet Gazetesi’nden Hakan Gence’ye verdiği röportajda 90’lı yılların müzik eserlerinin neden yerinin doldurulamadığıyla ilgili düşüncelerini paylaştı.

İlgili Haber: Bergüzar Korel’den Yeni Albüm

Bergüzar Korel daha önce 2016’da “Aykut Gürel Presents: Bergüzar Korel” isimli bir albüm çıkarmış ve bu albümle sevenlerinin beğenisini kazanmıştı. İkinci albümünü müzikseverlerle buluşturmaya hazırlanan Korel, albümünde 1980’li, 90’lı yıllara ait şarkılara yer veriyor. Başarılı sanatçı caz türünde çıkacak olan albümle ilgili Hakan Gence’ye verdiği röportajda tercihini neden bu şarkıların hala sevildiğinin sırrını açıkladı.

İşte O Röportaj:

* Albümünüzdeki şarkıların hepsi 1980’ler ve 90’lara ait. Sizce o dönemin şarkıları bizi hâlâ neden cezbediyor?

Çünkü gerçek. Onlar zamanın bizi esir almadığı, sabrın, dokunmanın, beklemenin değerli olduğu zamanlardan, gerçek yaşanmışlıklarla yazılan şarkılardı. Bir Yaşar Güvenir’i dinleyin, anlayacaksınız ne demek istediğimi. Az mı bekledik albümleri? Sezen, Ajda, Levent Yüksel, Aşkın Nur Yengi, Tarkan… Düşünsenize, şimdi bir internet sayfası yavaş açıldığında bile beklemeye tahammülümüz yokken sevdiğimiz şarkıyı defalarca başa sarardık. O kasetleri almak için para biriktirirdik. Her şey çok değerliydi. Aşk da, zaman da, şarkılar da, hikayeler de…

Röportajın tamamını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

oduller-reklam-banner
● haberalani

İlginizi Çekebilir