Ana Sayfa » Müzik » Albüm & Single » Beyza Durmaz “Wake Up” Yayında

Beyza Durmaz “Wake Up” Yayında

oduller-reklam-banner

Beyza Durmaz’ın sözü ve müziği kendisine ait ilk İngilizce şarkısı Wake Up yayınlandı.

Electronic dance ve moombathon tarzında eğlenceli düzenlemesiyle dikkat çeken şarkının prodüktörlüğünü Rusya’nın önde gelen dj prodüktör gruplarından Toldortunes üstlendi.

Sing2me Records etiketiyle yayınlanan şarkı Avrupa ve Rusya radyolarında yer almaya başladı.

Hedefinin farklı ülkelerden ve dillerden birçok kişinin kalbine girecek ve hafızalarına kazınacak dünya çapında şarkılar yapmak olduğunu söyleyen Beyza Durmaz Wake Up’in ardindan çok yakında başka şarkılarının da geleceğini belirtti.

Wake Up ‘ın Klibi Ratibor Panyushkin yönetmenliğinde Moskova da cekildi .Klipte Bolşoy Bale Akademisi öğrencisi Maria Pavlyukova dans performansıyla yer aldı.

Şarkının Mix ve Masteringi Sergey Cohen ve ToldorTunes tarafından Ukrayna’da Art Brilliance Record Studio’da gerçekleştirildi.

Beyza Durmaz Türkçe müzik kulvarında Olan Var Olmayan Var ,İlahi Adalet,Miras ,Koku gibi kendi şarkılarının yanında diğer sanatçılara verdiği şarkılarla müzik dünyasında sağlam bir yer edindi.

Yurt içi ve yurt dışında birçok etnik ve tekno müzikseverlerin arşivine girmiş olan Dreamin’ İstanbul albümündeki etnik vokalleri ile Beyza, yurt dışında yayınlanan bir çok karma albümde ve yabancı radyo listelerinde yer aldı. İtalyanca, İspanyolca ve farklı dillerde söylediği şarkılarla çok sayıda uluslar arası etkinlikte yer aldı. Sicilya’da Türkçe ve İtalyanca söylediği şarkılarla Sicilyalı seyircilerle buluştu ve İtalyan basınında yer aldı.

Sicilya’nın ünlü etnik grubu Nema’s Project ile Snow in İstanbul adlı albümü hazırladı.Albüme adını veren şarkı dünyanın en prestijli etnik müzik serisi Buddha Bar’ın A Night at Buddha albümüne girdi.

Mısır Alexandria Müzik Yarışmasına jüri olarak davet edilip burada Türkçe ve Arapça şarkılardan oluşan bir konser verdi.

Toldortunes yıllardır başta Rusya olmak üzere Ukrayna,Hollanda ve Türkiye’de sayisiz festival ve performansta yer almış olup , prodüktör kimliğiyle son olarak Helen-ToldorTunes feat Nelita ve Lies Toldortunes Remix feat Matina Zara şarkılarını yayınladı. Rusya’da deep house ve ethnic tech house tarzında uzun yillar başarılı çalışmalara ve performanslara imza atan grup Tolga Ceylan ve Sergei Dorota ‘dan oluşuyor. ToldorTunes ve Beyza’nın ikinci çalışmaları da şu an stüdyo aşamasında.

oduller-reklam-banner
● Aydın
Başlıklar

İlginizi Çekebilir