Ana Sayfa » Müzik » “Biz Eğlenilecek Grup Değil Dinlenilecek Grubuz”

“Biz Eğlenilecek Grup Değil Dinlenilecek Grubuz”

oduller-reklam-banner

Geçtiğimiz günlerde Pal Nostalji’de Hakan Küfürdür’e konuk olan Türkiye’nin en köklü müzik grubu MFÖ, samimi ve çarpıcı açıklamalarıyla dikkat çektiler.

“Akustik Konserlerin Devamına Sıcak Bakmıyoruz”

Mazhar Alanson,”MFÖ Akustik durumunun ayarlanmasının peşindeyim. Çünkü davuldan sol kulağım sağır oldu. Davulu sevmez hale geldim. Bağırmaktan yoruldum. Ali Desidero’yu dinliyorum bazen. Hep bağırarak söylemişim. O yüzden akustik konserler istiyorum ama Özcan’lar pek sıcak bakmıyor. Tövbe ettiler”

“Eurovision Tamamen Politik!”

Hakan Küfündür’ün “Eurovision” a tekrar katılır mısınız?” sorusuna ise MFÖ, “Kesinlikle Hayır. Eurovision tamamen politik bir yarışma. Diday Day, 15’inci olacak şarkı değildi. Sertap birinci oldu ama biz o sene Amerika’nın Irak’a girmesine müsaade etmedik. Avrupalı sırtımızı sıvazladı. Bizim katıldığımız yılda Avrupa radyoları birinci seçilen şarkıyı çalıyordu ama onca şarkı içinden sonra Diday Day çalıyordu. Bizim Türkiye’de tanınmamız Diday Day ile oldu”

“Bir Daha Kitap Yazmam”

Hakan Küfündür, “Bir kitap çıkardınız ‘Mazhar Olmak’ adında. Kitabın devamı gelecek mi?
Mazhar Alanson, “O bir şarkı sözü kitabı aslında. Bana yaz yaz dediler, ben de onun için yazdım ama devamı olmayacak.”

“Biz Çok Geç Şöhret Olduk”

Biz 35 yaşlarındaydık tanınmaya başladığımızda. “Ele Güne Karşı Yapayalnız” şarkısıyla tanındık, Diday Day ile tamamlandı. O dönemler Eurovision tek kanal olduğu için kim çıkarsa ertesi gün bilinir, tanınırdı. İyi ki genç yaşlarda meşhur olmadık. Bugünlere kadar gelemezdik. Şımarırdık. Egolarımızı ıslah ettik. Şimdiki gençlere örnek olduk.

“Biz Eğlence Grubu Haline Gelmişiz!”

Biz dinlenilecek gurubuz, eğlenilecek değil. Müzik eğlence üzerine değildir. Biz Türkiye’de bunu yavaş yavaş kaybetmeye başladık. Müzik dinlenmek için vardır.

“Seyyal Taner iyi ki “MFÖ’yü ben kurdum” dememiş!

Hakan Küfündür’ün, “Seyyal Taner ‘Ele Güne Karşı’ şarkısını ben söyledim, albüme almak için şarkının parasını ben ödedim, onlar meşhur oldu dedi. Bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?” sorusuna MFÖ, “MFÖ benimdi dememiş iyi ki”

“Yaptığımız Müzik Dinlediğimiz Müziklerle Alakalı Değil”

Özkan Uğur, “Günümüz gruplarından ‘Mor ve Ötesi’ni bir de Şebrem Ferah’ı beğeniyorum.
Mazhar Alanson, “Ben ilgilenmiyorum artık. 60’lar 70’ler çocukluğumu hatırlattığı için onları dinlerim. Yaptığımız müzikler dinlediklerimizle alakalı bile değil. Oturmuş bir tarzımız var”
Fuat Güner, “Aynen. Ben de oldies but goldies’ciyim”

“Yokluklar İçinde Var Olduk!”

Yurt dışından gitarlar getirttiğimiz yalan. Gitar penası yoktu, mandolin penası kullanıyorduk. Yokluklar içinde müzik yaptık. Almanya’da üç kez şarkı söyledik. Plak şirketi aynı sesten söyleyemiyorsunuz dedi. Hadi buyurun bakalım.

oduller-reklam-banner

İlginizi Çekebilir