Ana Sayfa » Sosyal » Ekran » BKM’den Bomba Etkisi !

BKM’den Bomba Etkisi !

oduller-reklam-banner

MuzikOnair hemen tepkisini koymuştu. Aynı tepki Meslek birliğinden geldi “Milli sinemamız için çok kötü bir karar”.

SİSAY başkanı Ali Eyüboğlu’na verdiği röportaj da “Resmen Hançerlendik” şeklinde açıklamalarda bulundu. Cumartesi günü acil bir toplantı düzenleyen SİSAY üyeleri ortak bir karara vardı. Film vizyondan çekilecek ve hukuki işlem başlatılacak. Aynı zamanda yaşanan bu olayla birlikte yeni filmlerde çeşitli sözleşmeler düzenlenecek filmlere 8 ay süreyle pay TV yasağı uygulanacak.

Aynı zamanda Yılmaz Erdoğan filmini Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile birlikte izlemişti. Ersoy yaşanacaklardan habersiz yerli sinemaya destek mesajları verdi. Her şehirde sinemaların açılacağına yeni yasalar ile düzenlemeler getirilerek sinema’da 2002 yılında 2 milyon olan yıllık izleyici sayısının 2018 yılında 44 milyona ulaştığını ilerleyen yıllarda yıllık izleyici sayısının dahada arttırılmasının hedeflendiğini açıkladı. Bakan reklam sürelerine de değinerek  yeni yasanın uygulamaya girdiğini ve artık 30-40 dk reklamların olmayacağını bu durumun filmlere zarar verdiğini söyledi.

Ancak bu konuşmadan 10 gün sonra film Netflix’de yayınladı. Yılmaz Erdoğan’ın herkesten gizli yaptığı bu atak Bakan Ersoy tarafından nasıl karşılanacak merak konusu.

BKM yarattığı bu güvensizlik ile ne sinemacılar birliğine ne de izleyicilere her hangi bir açıklamada bulunmadı. Gündeme bomba gibi düşen bu durum hakkında bu kadar sakin kalınması da sinirli tarafları daha da sinirlendirmekte.

Yakışmadı Yılmaz Erdoğan yakışmadı! Televizyonda programın var , paraya ihtiyacın yok .. Ülke sinemasına neden zarar verecek bir hareket yapıyorsun. Netflix’den aldığın para için ülke Sinemasına zarar vermeye değer mi?

BKM’den Bomba Etkisi !

İlgili haber: Türk Sinema Tarihinde Devrim !

oduller-reklam-banner
● Aydın

İlginizi Çekebilir