Ana Sayfa » Keyif » Ekran » BKM’nin Çelişkili Açıklamasına Müzik OnAir’dan Cevap !

BKM’nin Çelişkili Açıklamasına Müzik OnAir’dan Cevap !

oduller-reklam-banner

Geçtiğimiz haftalarda vizyona giren ‘Organize İşler Sazan Sarmalı’ filminin vizyonla eş zamanlı olarak Netflix’te de gösterilmeye başlanması gündeme bomba gibi düşmüştü. Tepkiler üzerine BKM tarafından yapılan yazılı açıklamaya cevap, Müzik OnAir editörü Özcan Beylan’dan geldi.

Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği filminin vizyondan kalkmadan Netflix’te yayına girmesine başta sinema sektörü olmak üzere birçok cepheden tepkiler gelmeye devam ederken, BKM yaptığı açıklamayla kafalarda soru işaretleri yarattı. Filmin yapım şirketi BKM, yaptığı yazılı açıklamayla ”Netflix ile yaptığımız bu anlaşmanın Türk sinemasını daha iyi yere taşıyacağına eminiz” ifadelerine yer verirken, yapılan anlaşmanın yalnızca “Organize İşler Sazan Sarmalı” filmi için geçerli olduğu belirtilmişti.

İlgili Haber: BKM’den Netflix Açıklaması !

Yapılan açıklamayla sinemaseverlerin ve sektörün tepkilerine açıklama getiren BKM’ye cevap Müzik OnAir editörü Özcan Beylan’dan geldi; 

Yapılan bu açıklama çelişkili. Madem güzel bir şey ülkemiz için, neden diğer filmleri için de geçerli olmayacakmış? Neden sadece bu film için geçerli olacak?

Bu şuna benziyor; Futbol maçını televizyon yayınlamayacak diye biliyorsun. Bilet alıp maça gidiyorsun. Maç başlarken bir de öğreniyorsun ki spor kulübü, maçın önceden bir televizyonda yayınlanması kararını almış, ve bunu taraftarından gizlemiş.

Ne hisseder o taraftar? Belki de bir daha maça bile gitmez… BKM de izleyici diğer filmlere gitmez diye korkusundan sadece bu film için açıklamasında bulunuyor. Seyirci iyi bir açıklamayı hak ediyor… Neden anlaşma sadece bu film için geçerli?

Bu iyi bir şey ise sadece BKM’nin ortağı Yılmaz Erdoğan’ın filmi için mi geçerli olacak? Diğer filmler neden bundan faydalanamayacak?  Bunu ne zamandır biliyordunuz?
Neden gizlediniz?
BKM ve Yılmaz Erdoğan gibi önemli markalar için saygınlık ve güven çok önemli. Bunu ne kadar bir para için riske attınız? Gerçekleri söyleyeceğinize hala ‘Ülkemiz için çok iyi oldu, 190 ülkede izlenecek’ gibi sudan bahanelere devam etmek güveni iyice sıfırlayacak farkında değil misiniz?

oduller-reklam-banner
Ezgi
Başlıklar

İlginizi Çekebilir