Ana Sayfa » Müzik » Bulutsuzluk Özlemi: ‘İsim Babamızı Kaybettik’

Bulutsuzluk Özlemi: ‘İsim Babamızı Kaybettik’

oduller-reklam-banner

Anayasa hukukçularından eski Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Mümtaz Soysal’ın hayatını kaybettiği haberini alan Bulutsuzluk Özlemi grubu, ‘İsim babamızı kaybettik’ dedi.

Prof.Dr. Mümtaz Sosyal, bugün Alzheimer tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Kısa sürede milyonları yasa boğan acı kaybın ardından ‘Bulutsuzluk Özlemi’ de sosyal medya hesaplarından duygu yüklü bir mesaj yayınladı.  Nejat Yavaşoğulları, Akın Eldes, Demirhan Baylan, Sunay Özgür ve Berke Özgümüş’ten oluşan ‘Bulutsuzluk Özlemi’ grubunun resmi sosyal medya hesabından bir açıklama yapıldı.

Açıklamada grubun isim babasının ‘Mümtaz Soysal’ olduğu kaydedildi. Grubun adının ”Bulutsuzluk  Özlemi” şarkısından geldiği bilinse de yapılan açıklama birçok kişiyi şaşırttı. Instagram hesabından yapılan paylaşımda ‘Bulutsuzluk Özlemi’ şarkısının sözlerinin Mümtaz Soysal’ın Deniz Gezmiş’ler üzerine yazdığı bir makaleden ilham alınarak yazıldığı açıklandı.

Öte yandan Bulutsuzluk Özlemi, Mümtaz Sosyal’ın hayatını yitirmesinin ardından yaptığı duygu yüklü paylaşımında ‘İsim babamızı kaybettik’ ifadeleri yer aldı.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

MÜMTAZ SOYSAL BULUTSUZLUK ÖZLEMİ’YDİ KAYBETTİK Mümtaz Soysal’ı kaybettik. Bulutsuzluk Özlemi grubu için özel bir isimdi. Nejat Yavaşoğulları Irmak Zileli ile yaptığı bir söyleşide şöyle anlatıyordu hikayeyi; ‘Deniz Gezmiş’ler üzerine yazılmış bir makaleydi ve diyordu ki, “gençlerin sonlarının böyle olması bulutsuzluk özlemlerinden kaynaklandı, böyle olmamalıydı”. Bu beni etkilemişti. Ve o sözleri yazdım: ”Bulutsuzluk özlemi sardıysa beni kanat takıp deniz gibi uçmam mı lazım/ Bulutsuzluk özlemi sardıysa beni tele vurup çağırmayı kesmem mi lazım/Yok yok…” Sonra da işte ismimiz o oldu. İsim babamız aslında Mümtaz Soysal’… Onun anısına bu şarkıyı paylaşıyoruz. Nur içinde yatsın Mümtaz Soysal @bulutsuzlukozlemiofficial #bulutsuzluközlemi #mümtazsoysal

Bulutsuzluk Özlemi (@bulutsuzlukozlemiofficial)’in paylaştığı bir gönderi ()

oduller-reklam-banner

İlginizi Çekebilir