Ana Sayfa » Müzik » Cengiz Kurtoğlu ve Aydın Kurtoğlu Arasında Neler Oluyor?

Cengiz Kurtoğlu ve Aydın Kurtoğlu Arasında Neler Oluyor?

oduller-reklam-banner

Aile içinde olan mevzulara karışılmaz. Hem zaten aile içinde küslük de olmaz. Ferhat Göçer ve kızı arasında yaşanan gerginlikten sonra, bu kez de Cengiz Kurtoğlu ile popçu oğlu Aydın Kurtoğlu arasında yaşandığı iddia edilen gerginlik gündemde…

Cengiz Kurtoğlu ve oğlu Aydın Kurtoğlu arasında neler oluyor?
Aile içinde yaşanan kavgalara gereksiz yere burnumuzu sokmak anlamsız. Ama söz konusu Cengiz Kurtoğlu gibi ciddi bir hayran kitlesine sahip olan, “Cengiz Babaaa” diye anılan bir adam olunca, işin rengi değişiyor… Bunca yıl adama “Baba” dediğimiz için haliyle ondan her daim ‘babaçlık’ bekliyoruz.

Cengiz Kurtoğlu ve Aydın Kurtoğlu Arasında Neler Oluyor?

“Aşırı sinirli ve gergin…”
Popçu oğlu Aydın Kurtoğlu, babası Cengiz Kurtoğlu’na sitemkâr sözler söylediği zaman, haliyle şöyle bi’ durup düşünüyoruz… ‘Hayırlı Günler’ ve ‘Köle’ şarkılarıyla standart Türkçe pop müzikte kendi markasını oluşturan Aydın Kurtoğlu, şunları söylemiş: “Babamla aramız bozuk, görüşmüyoruz. ‘Seni görmek istemiyorum’ diye tepki veriyor. Babam kilo kaybettiğinden beri aşırı sinirli ve gergin…”

Sağlık haberleriyle gündemdeydi
Cengiz Kurtoğlu geçtiğimiz yıllarda mide küçülte ameliyatı olmuştu. 130 kilodan 85’e düşen Kurtoğlu, sık sık kilo ve ameliyat haberleriyle gündeme gelmişti. Aydın Kurtoğlu, kilo kaybı diyerek bu gelişmeleri kast ediyor. Üzücü mü, elbette üzücü. Sonuçta biri arabesk müziğin babalarından, öteki ise pop müzikte sağlam adımlarla ve iyi şarkılarla yoluna devam eden bir isim.

‘Baba-oğul’ olarak ortak projeler yapabilir
Aralarının açık olması her anlamda üzücü. Belki ortak projelere imza atıp ‘baba-oğul’ olarak da, gerek iş gerekse aile anlamında daha güçlü bağlara sahip olabileceklerken onlar bunu seçmiyor, seçemiyor. Ben Aydın Kurtoğlu’nun açıklamasına ve duruşuna Molatik oldum işte tam da bu yüzden.

Kağıt üstünde bir avantajken…
Kağıt üstünde “Cengiz Kurtoğlu’nun oğlu” olmak gibi ciddi bir avantajı varken, aralarında gerginlik olduğunu basına söylemesi ciddi bir adım. Belki Cengiz Kurtoğlu, oğluyla arasındaki iletişimi düzeltmek isteyecekken sırf bu açıklama yüzünden bir daha adım atmayabilir.

‘Baba’ olmak nedir, ne değildir?
Ama bu durum da onun ‘baba’ imajını zedeliyor, gölge düşürüyor. Kendi hayranlarının ‘baba’ dediği Cengiz Kurtoğlu, oğluna kırgınlığına rağmen yine de adım atsa, ona çok daha yakışmaz mı? Sonuçta ‘baba’ olmak affedici olmayı gerektirmiyor mu? Ki Aydın Kurtoğlu, yoluna tek başına pop kulvarında devam ediyor, biliyorsunuz…

Gurur verici değil mi?
Gücünü babasına yaslamayan bir evlat yetiştirmiş olmak bile gurur sebebi değil mi? Cengiz Kurtoğlu sırf bu yüzden bile oğluyla gurur duymalı ve iddia edildiği gibi “Seni görmek istemiyorum” değil, “Seninle gurur duyuyorum” demeli. Babalar ve oğullar hiç küsmesin…

Kaynak:Milliyet Molatik | Mayk Şişman

oduller-reklam-banner