Ana Sayfa » Yazarlar » Özcan Beylan » Çok Kazanıp, Vergi Listesinde Yer Almayan Şarkıcılar!..

Çok Kazanıp, Vergi Listesinde Yer Almayan Şarkıcılar!..

oduller-reklam-banner

Çok Kazanıp, Vergi Listesinde Yer Almayan Şarkıcılar!..

Yağmurun serinliği ile haftayı sonlandırırken, aklıma takılan bazı konuları dillendirmek istedim.
Müzik sektörü 7 yıl sonra 10 albümünü yayınlayacak olan Tarkan’ı heyecanlı bir şekilde beklemeye devam ediyor. Bugüne kadar albümleri 20 milyonun üstünde bir tiraja sahip olan Tarkan, yaz ve sonbahar konserler ile taçlandıracak.

Sektörde herkesin ne yapacağını konuştuğu Megastar Tarkan, aynı zamanda radyoların en sık çalacak isimlerden biri olarak, yeni gelecek projelerin de bir nevi önünü tıkayacak.
100.000 siparişle satışa hazırlanan yeni Tarkan albümünün şimdiden en sıkı rakibi, 30 Haziran’da yeni albümünü çıkarmaya hazırlanan Hadise.Konserler, reklamlar, tv programı derken yıllık kazancının 4 Milyona yaklaştığı Hadise bu sefer listelerde fırtına gibi esmeye hazır.

İki güçlü ismin yarışını bir taraftan izlerken, diğer cephede Ebru Yaşar zengin kocasının farkını son albümü ile haddinden fazla gösterdi.Sokak afişleri, bilboardları, gazetelere tam sayfa ilanından, sosyal medya reklamlarına, klipten albüm repertuarına kadar her şeyi eşinin mali gücüyle yapan Ebru Yaşar, bugüne kadar albüm reklam ve pr çalışmalarına 800 Bin TL’ye yakın bütçe harcadı.

Danışmanlığını Akşam Gazetesi magazin müdürü Barış Kocaoğlu ile PR kısmını Önder Sarıahmetoğlu’nun yaptığı albüme ikinci büyük destek de Hürriyet Gazetesi magazin müdürü Selim Akçin’den geldi. Haftanın 3 günü Ebru Yaşar eşi ve danışmanları sürekli yemeklerde buluşup nasıl bir strateji ile yola devam etmenin formüllerini uygulamaya devam ediyorlar.

Doğum nedeniyle aldığı kiloları ile başı dertte olan Yaşar, ikinci baharını müzik dünyasında yaşarken, ünlü yönetmen Murad Küçük’ün kendisini zayıf göstermeyip aldığı paranın hakkını vermeyen bir iş yaptığını söyledi.

Son haber de San Ajans sahibi Servet San ile ilgili.

Yıllar önce Umut Kuzey ile görüşmeyen, kendisinin şarkıcı olarak bir şey yapamadığını düşünen ünlü organizatör, geçtiğimiz günlerde sosyal medyada Umut Kuzey ile yayınladığı fotoğrafla, sektörde şaşkınlık yarattı.Fotoğrafın altına övgü dolu sözler yazan ünlü organizatörün, yıllarca çeşitli bahaneler ile Umut Kuzey’le görüşmediği, randevu vermediği, yine sosyal medya aracılığı ile bazı kişiler tarafından hatırlatıldı.

Demet Akalın ve Umut Kuzey’in yılın en iyi kazananları olmasına rağmen açıklanan vergi listelerinde üst sıralarda olmaması, kafalarda soru işaretleri oluşturmaya şimdiden başladı.

Umut Kuzey festivallere şu ana kadar şirket bazında 3 Milyon TL’ye yakın para kazanırken, vergi sıralamalarında yer almaması, bu yıl maliyecilerin de dikkatinden kaçmayacaktır.

Sevgi ve saygılarımla

Özcan Beylan | MüzikOnair

oduller-reklam-banner
Başlıklar