Ana Sayfa » Müzik » Defne Samyeli Mustafa Sandal’a 1 Liralık Dava Açtı

Defne Samyeli Mustafa Sandal’a 1 Liralık Dava Açtı

oduller-reklam-banner

Ünlü popçu Mustafa Sandal, geçtiğimiz aylarda çıkardığı “Beni Ağlatma” adlı kitabında Defne Samyeli ile aşk yaşadığını yazmış, Samyeli ise bu iddiaların asılsız olduğunu belirterek sanatçı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

İlgili Haber: Savcılık Mustafa Sandal’ı İfadeye Çağırdı

Savcılığa çağrılan Mustafa Sandal’ın ifadesi alındı. Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın haberine göre, Defne Samyeli yaşanan bu olayın ardından sanatçıya 1 liralık manevi tazminat davası açtı. Samyeli’nin avukatı   Şenay Kara Işık ise dava dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:

“Kitapta yer alan hayal ürünü, iftiraya varan yalan ifadeler sebebiyle Defne Samyeli kendisini haksız ve sansasyonel gündem içinde bulmuştur. Ağır eleştirilere maruz kalmıştır. Defne Samyeli ile Mustafa Sandal yıllardır aynı camianın içinde yer aldıklarından davetlerde karşılaşmış olup birbirlerini bu sayede tanımaktadırlar. Mustafa Sandal, Defne Samyeli’nin ismini kullanarak kitabının reklamını yapmıştır. 1 lira manevi tazminat ödenmesini ve kitabın toplatılmasını talep ediyoruz.”

Mustafa Sandal’ın kitabında Defne Samyeli’ye yer vermesinin reklam amacıyla olduğu daha önce gazeteci Cengiz Semercioğlu tarafından da iddia edilmişti.

İlgili Haber: Cengiz Semercioğlu: “Defne Samyeli Satış İçin Kullanıldı”

oduller-reklam-banner
● haberalani

İlginizi Çekebilir