Ana Sayfa » Müzik » DJ Erkut: “Bazı Şarkılarda Şirke Varan Sözler Var” !

DJ Erkut: “Bazı Şarkılarda Şirke Varan Sözler Var” !

oduller-reklam-banner

Müzik Onair köşe yazarı ve Ulusal Radyo Platformu Başkanı Erkut Aktaş yaptığı açıklamada bazı şarkıların içinde, günaha davetiye çıkaran sözler olduğuna dikkat çekerek, ‘‘Şirke varan sözler bunlar. Devlet bunları denetlemeli’’ dedi.

Aktaş, radyonun sadece bir müzik kutusu olmadığını, tüm radyolarda aynı şarkıların çalındığını ve radyoların popüler kültüre hizmet ettiğini bu durumun düzeltilmesi için de OYDAR ile çeşitli faliyetlere imza attıklarını belirtti.

DJ Erkut radyolarda dinlediğimiz şarkıların bazılarının bizi ‘günaha girmeye ve dinden çıkmaya’ doğru ittiğini toplumu yanlış yönlendirdiğini söylemekte. Bu durumun düzeltilip denetlenmesi için gerekli mecraları denetime çağırtmakta.

Radyoculuk sektöründeki sıkıntılar hakkında da bilgi veren Aktaş özetle şunları da ekledi: “Radyolarda frekans ihalesi büyük bir problem, bunun tekrar gözden geçirilmesi gerekiyor. Radyolar teliflere, RTÜK’e para ödüyor, vergi ödüyor. Radyolar zarar ediyor. Anadolu’da birçok radyo elektrik parasını ödeyemediği için kapatılıyor. Radyonun küçük olan pasta payı iyice küçülmüş durumda, burada bir desteğe ihtiyaç var.”

Kaynak: Sanalbasın

oduller-reklam-banner
● Aydın

İlginizi Çekebilir