Ana Sayfa » Müzik » “Doğaya Zarar Verdin” Diyen Takipçisine Bahadır Tatlıöz’den Jet Yanıt!

“Doğaya Zarar Verdin” Diyen Takipçisine Bahadır Tatlıöz’den Jet Yanıt!

oduller-reklam-banner

Ünlü müzisyen Bahadır Tatlıöz’ün en son Marakeş’te çekilen klibi “Aldırma” için bir takipçisi tepki gösterdi. Tatlıöz’ün klibi çekme uğruna hayvanlara zarar verdiğini iddia etmesi üzerine ünlü sanatçıdan yanıt gecikmedi.

Bahadır Tatlıöz’ün son yayınladığı “Aldırma” adlı klibinin çekimleri Marakeş’te gerçekleştirilmiş ve klipte bölgedeki hayvanların da yer aldığı doğal sahnelere yer verilmişti. Çok sayıda kişi tarafından beğeniyle karşılanan klibe Tatlıöz’ün takipçilerinden bir sosyal medya kullanıcısı tepki gösterdi. Takipçisi Bahadır Tatlıöz’e şu yorumu yaptı:

“İşinizi yaparken çevreye ve doğaya zarar veremezsiniz. Bu klibi televizyonda gördüğüm an aklıma gelen ilk şey o hayvanları ağaca çıkartmak zorunda mısınız, sadece 3 buçuk dakikalık bir klipte insanların yüzü gülsün diye? Başka seçenek yok muydu gülmek için? Niçin hayvanları sömürüyorsunuz bu şekilde? İyi bir klip olması için bunun ardına mı sığınıyorsunuz? İyi bir klip için her şey mübahtır gibi söylemler ne kadar doğru, bu klibi izleyen beğenen diğer insanlara soruyorum. Hepiniz makyavelist misiniz?”

| Klibi izlemek için buraya tıklayabilirsiniz. | 

Takipçisinin bu sert yorumuna ünlü müzisyenden yanıt geldi. Zaman zaman sosyal sorumluluk projeleriyle gündeme gelen ve toplumsal sorunlara duyarlılığıyla bilinen Bahadır Tatlıöz, konuyla ilgili bilimsel ifadelere yer veren bir makale paylaştı. Tatlıöz’ün paylaştığı yazıda şu ifadeler yer aldı:

“Fas’taki keçileri diğerlerinden farklı kılan aslında fiziksel özellikleri değil, argan adlı ağacın keçileri baştan çıkaran yemişleri. Fundagillerden olan argan ağacını günlük hayatta görmeseniz bile kozmetik ürünlerde aroma ya da malzeme olarak kullanıldığına rast gelmiş olabilirsiniz. Sadece bu coğrafyada görülen nadir arganların yarı tatlı meyvelerini keçiler o kadar çok seviyorlar ki yiyebilmek için membasına gidiyorlar.” 

Öte yandan Tatlıöz paylaşımına “Bilgi sahibi olmadan eleştirmek, fikir beyan etmek ve bunu büyük cümleler ile süsleyerek müzikseverleri ile aşağılamak çok ayıp bir şeydir. Sonuçta bu arkadaşımızın düştüğü gibi zor durumlara düşürür insanı” notunu düştü.

İşte o paylaşım;

“Doğaya Zarar Verdin” Diyen Takipçisine Bahadır Tatlıöz’den Jet Yanıt!

oduller-reklam-banner
● haberalani

İlginizi Çekebilir