Ana Sayfa » Müzik » Ece Seçkin Altın Kelebek İçin İddialı Konuştu

Ece Seçkin Altın Kelebek İçin İddialı Konuştu

oduller-reklam-banner

Ünlü şarkıcı Ece Seçkin Pop Bizde’nin sorularını cevapladı. Altın Kelebek’ten teklif gelirse çok farklı bir şov hazırlayacağını dile getiren başarılı şarkıcı özel hayatıyla da ilgili samimi açıklamalarda bulundu.

İşte O Röportaj:

 Konuya direk girmek istiyorum, naber nasılsın demeden! Genç jenerasyonun en dikkat çeken isimlerinden biri Ece Seçkin. Peki Ece’yi diğerlerinden ayırt eden şeyler neler? Eğer Ece ve diğerleri olarak ikiye ayrılacaksa, o etkenler neler olur?
Ece ve diğerleri olarak sınıflandırma yapmayalım, doğru olmaz.Şöyle diyeyim; bence herkesi kendi yapan özel yetenekleri ve özellikleri var. Kiminin ses rengi,kiminin ön görüsü,kiminin zekası gibi.Ben kendi müziğimin dinamiğini,iddiasını ve riskini seviyorum. Müziğimin dinamiği sevdiğim sound ve melodilerden geliyor. İddiası ise hepsinin çok dinlenmesi ve aynı zamanda eleştiriye de açık olması. Böylelikle risk alıyorum. Adeyyo’nun ne kadar çok seveni varsa bir o kadar da eleştireni var mesela.“Adeyyo” diye şarkı mı olurmuş diyerek…”
• Hep merak etmişimdir, İnstagram da sadece 7 kişiyi takip ediyorsun önceki yıllarda daha da azdı. Neden? Kimisi bunu ego olarak algılıyor, kimisi şaşırıyor. İnsanların paylaşımlarını nasıl takip ediyorsun? Fake hesabından mı bakıyorsun herkese, bu işi bize anlat bir Ece!
2012 yılında sosyal medyaya girdiğimde,  bu kadar haşır neşir değildim. Hatta Instagram’ı en geç açanlardan biri olabilirim çünkü anlık gönderi paylaşmak tuhaf geliyordu. Nedir yani, neden her dakika ne yaptığımızı herkes bilsin diyordum. O sene Instagram hesabımı da eski menajerim açmıştı. Sadece menajerimi ve prodüktörümü takip ediyordum. Şimdi de aynı şekilde öyle. Şirketimi, menajerimi, nişanlımı, yönetmenimi, bestecimi takip ediyorum. Zaten hayatımda en yakın olduğum insanlar onlar şu dönemde. Annem de gönderilerimin altına sürekli eleştiri yazdığı için onu takip etmiyorum, trip atıyorum ona :) babamın zaten Instagram hesabı yok. Arkadaşlarımı takip etmesem de girip like’lıyorum. Ara ara profil ziyaretleri yapıyorum. Komik bulduğum hesaplara da girip bakıyorum. Fake hesap konusuna gelirsek; evet kız grubumuza ait bir fake hesabımız var :) Kimleri stalkladığımızı buradan söyleyemem, kızarlar :)
• Sahnene dansı da taşıdın, hem canlı performans hem dans her yiğidin harcı değil. Hem dans edip hem canlı söyleyebilmek çok zor değil mi? Bu konuda iddialı mısın? Ece Seçkin’in sahnesi insanlara ne vaat ediyor?
Benim sahneye çıkarken tek bir gayem var: büyülemek.  Bana ayrılmış ve benim patronu olduğum topu topu 2 saatlik zaman diliminde yapmam gereken tek şeyin “büyülemek” olduğuna inanıyorum.Dans ederken (yani danstan kastım profesyonel dansçılarla aynı koreografiyi konser boyunca yapmak çünkü bizim repertuarımızda olan ingilizce şarkılarda dahi koreografi var) yüksek tempo şarkı söylemek elbette ki çok zor. Ama çok iyi bir orkestra ekibim var. Zorlandığımı veya yorulduğumu hissettikleri anda durumu yönetirler. O nedenle sahnede müzikal anlamda hiçbir kaygı taşımıyorum. Hepimiz full konsantrasyon 2 saatlik zaman dilimine kitleniyoruz ve amiyane tabirle akıp gidiyoruz.
• Geçtiğimiz yıllarda da Altın Kelebek Ödülleri gecesinde sahne alacağın konuşulmuştu ve “Acaba Ece çıkarsa ne yapacak” diye. Seni Altın Kelebek Ödülleri’nde bir şovla görebilecek miyiz?
Evet herkesin merak ettiği sıkça da sorduğu bir soru bu. Uzun zamandır yapmayı hayal ettiğim zor ama bir hayli o kadar da büyüleyici bir show var aklımda. Orkestra şefim ve koreografımla da üzerinde çalışıyoruz. Eğer Altın Kelebek Ödül Töreni’nde sahneye çıkarsam bu showu sahneye taşırım diye düşünüyorum. Çünkü bu kıymetli ödül töreni bu showu yapmak için en doğru ve nitelikli yer olacaktır. Fırsat verilirse tabii ki farklı ve yapılmamış bir showu seve seve ortaya koyarız.
Kaynak: Pop Bizde
oduller-reklam-banner
● Gri Ekran
Başlıklar

İlginizi Çekebilir