Ana Sayfa » Müzik » Ece Seçkin: “Sahnede Benim Ve Edis’in Kulvarında Kimse Yok”

Ece Seçkin: “Sahnede Benim Ve Edis’in Kulvarında Kimse Yok”

oduller-reklam-banner

DGL etiketiyle yayınlanan “Geçmiş Zaman” isimli tekli çalışmasıyla müzik listelerine bomba gibi düşen şarkıcı Ece Seçkin, Hürriyet gazetesinden Hakan Gence’ye çok tartışılacak açıklamalarda bulundu.

Başarılı şarkıcı sahnedeki rakiplerinin sorulması üzerine “Performans konusunda benimle aynı şovu yapan, aynı kulvarda biri yok. Ama başarılı bulduğum kişi, erkekler arasında Edis. Biz ‘Prens’ ve ‘Prenses’iz.” dedi.

İşte O Röportaj:

Rakiplerine karşı, “Tek başıma apayrı bir yerdeyim” diyecek kadar iddialı. Kendine karşı, “1.50 boyunda olmanın büyük ekmeğini yedim” diyecek kadar rahat. Yeni şarkısı ‘Geçmiş Zaman’ ve Enrique Iglesias’la yaptığı ‘Nos Fuimos Lejos’ düeti için buluştuğumuz Ece Seçkin’le evliliğe giden ilişkisini ve pop dünyasını konuştuk.

* Bir süredir Enrique Iglesias’la düet yapacağınız konuşuluyordu. Sonunda ‘Nos Fuimos Lejos’ klibi yayımlandı. Ama klipte hiç birlikte görünmüyorsunuz. Siz gerçekten düet yaptınız mı?

– Aslında dünyada iş bu boyuta taşındı! Bir şarkı yapılıyor, dünyanın farklı ülkelerinden şarkıya başka dillerde yorumlar ekleniyor. Bir dijital pazarlama yöntemi.

*Peki sizi Enrique Iglesias mı seçmiş?

– Tabii ki. Onun onayı olmadan şarkısının benim sesimle birleştirilmesine izin verirler mi? Şirketimize bir mail atıp “Bu şarkıyı Türkiye’de Ece Seçkin’in yorumuyla birleştirmek istiyoruz” dediler. Onun söylediği İspanyolca ve benim söylediğim Türkçe bölüm birleştirildi. Bu yöntem aynı şarkı için farklı ülkelerde de kullanıldı.

Enrique ile ayrı sahneye çıkacağım

Neden siz?

 – Bir şarkımı dinlemişler ve beğenmişler. Ayrıca bu düet için Türkiye’de benden başka kimi seçebilirlerdi? Beni daha Avrupai ve kendilerine yakın bulmuş olabilirler.

* Kendinizi öyle konumlandırıyorsunuz…

– Tabii. Bizde büyük starların Harbiye Açıkhava’da güzel şovları oluyor. Haftalarca dans provaları yapıp o konserlere hazırlanıyorlar. Ama benim her konserim zaten öyle. Benim kitlem festival kafasını yakalamak, dans etmek isteyen, daha genç bir kitle. Partilemek isteyen bana geliyor.

* Enrique Iglesias’la hiç görüştünüz mü?

– Hayır. Ama bugüne kadar neyi yapacağım dediysem yaptım, ben Enrique Iglesias’la Türkiye’de aynı sahneye de çıkacağım.

Günümüzde linç politikası var

Bir taraftan “Ne var ki bunda, şarkı ayrı ayrı söylenmiş ve klipte birleştirilmiş” diye eleştiriler de geliyor. Ne diyorsunuz?

– Bir linç politikası var. İster güzel, ister kötü bir şey yap fark etmiyor… Sanki kabahat işlemişim gibi kendimi açıklama durumunda kalıyorum.

* Kırılıyor musunuz?

– Kırılmıyorum ama “Küssem mi” diye düşünüyorum.

* Nasıl?

– Bir yanda linç etmek isteyenler, bir yanda da linç edilmeyi isteyenler var. İnsanlar rahatsız edici de olsa sadece gündem olmak için tuhaf hareketlerini bile sosyal medyada paylaşıyor. Bu dikkat çekme çabası mı, linç olma isteği mi, bundan zevk almak mı, bilmiyorum. Bunları sadece ünlüler için de söylemiyorum.

* Neden böyle olduk?

– Çünkü popülerlik hastalığımız var. Sürekli gündemde olmak istiyoruz. Bu zıvanadan çıkma durumu artık beni korkutuyor.

Kısa boyumun çok ekmeğini yedim

* En çok konuşulan yanınız boyunuz. Ne kadar?

– 1.50…

* Çok çektiniz mi minyon olmaktan?

– Ne çekmesi? Büyük ekmeğini yedim. Boyumla dalga geçmeleri şöhretimi üçe katladı. E sahnede görüntü olarak da faydası büyük. Ayrıca minyon kadına dans gerçekten yakışıyor. Eleştirenler var ama bu yaştan sonra ne yapayım? Süt içip barfiks falan mı çekeyim?

* Hiç kötü yanı yok mu?

– Marketlerde üst raflara yetişemiyorum, yardım istiyorum. Yurtdışında da pasaportsuz gece kulüplerine almıyorlar.

 Benimle aynı kulvarda biri yok

Geçen hafta müzik yazarı Naim Dilmener ‘Pop müzikte dört büyükler’ konulu bir yazı yazdı. Demet Akalın, Hande Yener, Gülşen, Bengü ve Simge gibi isimlerden bahsetti. Siz kendinizi nerede görüyorsunuz?

– Onların arasında çok beğendiğim ve pop müziğe hizmet etmiş önemli isimler var ama ben kendimi o grupta görmüyorum.

Neden?

– Bir kalıba ait değilim. Ben tek başıma apayrı bir yerdeyim. Beni farklı kılan da sahnem, auram, belki vizyonum.

Hep sahnenizden bahsediyorsunuz. Sahne olarak rakipleriniz kimler?

– Performans konusunda benimle aynı şovu yapan, aynı kulvarda biri yok. Ama başarılı bulduğum kişi, erkekler arasında Edis. Biz ‘Prens’ ve ‘Prenses’iz.

Devamı..

Kaynak: Hürriyet, Hakan Gence

oduller-reklam-banner
● Gri Ekran

İlginizi Çekebilir