Ana Sayfa » Müzik » “Egoları Ortaya Koyarsak Müzik Yapamayız”

“Egoları Ortaya Koyarsak Müzik Yapamayız”

oduller-reklam-banner

‘Enbe Orkestrası 2018’ adlı yeni albümlerinde ünlü isimlerle genç yetenekleri buluşturan Behzat Gerçeker, samimi bir röportaj verdi.

İşte o röportajdan dikkat çeken satırlar;

-Genç isimleri müzik dünyasına kazandırmak gibi bir misyonunuz var. Müzik piyasasında pek rastlanmayan bir durum bu…
Evet, bu albümümüzde Ezgi Ayçe ve Doğukan Medetoğlu gibi genç isimler var. Bu piyasada kolay değil gençlerin önünü açmak… Bengü gibi bir yıldız, genç arkadaşım Doğukan’la düet yaptı. İlyas Yalçıntaş’a da ‘İncir’le yürümesi için destek vermiştik. İlyas tanındı ama 2.5 yıl sonra tekrar bizim albümde yerini aldı. Mustafa Ceceli, ilk defa bizimle şarkı söyledi. Benim en büyük hazzım, gençlere yol açmak. Bu yolda gençlerin desteğe ihtiyacı var. Onlar başarılı olunca çok gurur duyuyorum.

-Sizin için ‘ses sarrafı’ diyebilir miyiz?
Ses seçimlerinde yanıldığım da oldu; yanılgılarım sayesinde tecrübe kazandım. Ülkemiz genç bir nüfusa sahip, gençlere destek olunmalı, onlar geleceğimiz diyoruz ama arkalarında durmuyoruz. Ben de Behzat Gerçeker olarak duyduklarımı, gördüklerimi müzikseverlere sunuyorum. Çok büyük sanatçılarla çalışma şansım oldu. Benim dışımda gençlere destek verebilecek çok insan var; onlar da desteklerini esirgememeli.

-Türkiye’de beste sıkıntısı var mı?
Çok önemli bestecilerimiz var ama hayatlarını tam olarak bu işten kazanamıyorlar. O yüzden genç arkadaşlarımın bestecilik yönlerini de destekliyorum. Yeni albüme ‘Yorma’, ‘Keman, ‘Yarım Sevda’ gibi şarkılar koydum. Bir beste; en iyi aranjör ve en iyi müzisyenlerle en iyi stüdyoda parlatılmalıdır. Toplu hareket etmek zordur. Gruplarda yaşanır; en ufak bir başarıda o der ‘Benim bestem’, diğeri der ‘Benim başarım…’ O zaman ortada grup kalmaz. Ajda Pekkan ve Sezen Aksu ile çalışırken, bütün egomuzu bırakıp çalışıyoruz. Herkesin egosu vardır ama ikide bir egomu ortaya koyarsam müzik yapamam, başarılı olamam. Sezen Aksu ve Ajda Pekkan’dan çok şey öğrendim. Mesela Tarkan da kılı kırk yarar, çok özel bir müzisyendir kendisi.

Kaynak: Günaydın

oduller-reklam-banner
Başlıklar

İlginizi Çekebilir