Ana Sayfa » Keyif » Top Mekanlar » Ekim Ayının En İyi Mekanları!..

Ekim Ayının En İyi Mekanları!..

oduller-reklam-banner

1-Gürkan Şef – İstanbul

Dünya standardında hizmet anlayışıyla yola çıkan Gürkan Şef, Türkiye’de yeni şubeleriyle hizmet ağını genişletti. Dünyanın gözde kentlerinde de yeni şubelerle Gürkan Şef markasını evrensel bir marka haline getiren Gürkan şef, kendine has lezzet kalitesiyle farkını ortaya koyuyor.

Ekim Ayının En İyi Mekanları!..

2-Feriye Lokantası – İstanbul

19.yy ikinci yarısında Osmanlı sultanlarının Topkapı Sarayı’ndan , Boğaziçi’nde yaptırdıkları görkemli saraylara taşınmaları ile başlar Feriye Karakolu’nun öyküsü.

Beşiktaş’tan Ortaköy’e uzanan Dolmabahçe Sarayı ve Çırağan Sarayı’nın bir bakıma son noktası olan Feriye Karakolu dönemin Osmanlı Mimarisinin ilginç örneklerinden biridir.

1995 yılında Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı tarafından restore edildikten sonra bugün Feriye Lokantası Boğaziçi’nin bu müstesna köşesinde geçmiş ile geleceğin buluşma noktasını oluşturuyor.

Ekim Ayının En İyi Mekanları!..

3-Bi Nevi Deli – İstanbul

İçeriklerin besin değerlerinin en yüksek seviyede korunduğu, işlenmemiş/mümkün olan en az şekilde işlenmiş (whole foods) ürünler kullanarak oluşturulmuş bitkisel bazlı beslenme (plant-based) mutfağı Bi Nevi Deli.

Ana içerikleri, mevsim sebzeleri ve meyveleri, tahıllar, baklagiller, badem ceviz kaju ayçekirdeğı gibi kuru yemişler. Yağ olarak taze avokado yağı, soğuk sıkım zeytinyağı, susam yağı, hindistancevizi kakao ya da herhangi bir katkı maddesi içermeyen yerfıstığı yağı kullanıyorlar.

Bi Nevi Deli, tam bir vegan mutfağı.

Ekim Ayının En İyi Mekanları!..

4- Kordon Yengeç Restaurant – İzmir

Haftanın 7 günü açık olan Kordon Yengeç Restaurant, 350 kişiye hizmet verebilecek kapasitesiyle misafirlerini bekliyor.

İzmir Alsancak Vapur İskelesi karşısında bulunan Kordon Yengeç Restaurant, 2011 yılından beri Kordon’un büyülü manzarası eşliğinde değerli misafirlerimize en farklı, en sıra dışı, en unutulmaz balık lezzetlerini tattırırken, sevdiklerinizle vakit geçirebilmesi için keyifli bir ortam yaratmaktadır.

Ekim Ayının En İyi Mekanları!..

5-Boğaziçi Restaurant

Boğaziçi Restaurantlar Grubu Üçkuyular Vapur İskelesinin üzerindeki ikinci şubemiz ile körfezin her iki yakasında doyumsuz lezzetler sunuyor. Boğaziçi Restaurant, açıldığı günden bu yana et severler ve deniz mahsüllerinden vazgeçemeyenler için özel menüleri ile kendini yenilemeyi başaran, lezzetlerine yeni tatlar ekleyerek müşteri portföyünü ve başarısını devamlı arttıran bir mekan.

Günlük ve zengin balık çeşitlerini, yöresel kebap lezzetlerini, Ege mutfağının 40 çeşit zeytinyağlı sıcak ve soğuk mezelerini ve pazar günlerine özel, tamamen organik ürünlerle hazırlanan serpme köy kahvaltısını, Boğaziçi hizmet kalitesi ile sofralarınıza getiriyor.

Ekim Ayının En İyi Mekanları!..

oduller-reklam-banner
Başlıklar

İlginizi Çekebilir