Ana Sayfa » Müzik » Erol Köse “Tatlıses Klasiği” için Tazminat Ödeyecek!..

Erol Köse “Tatlıses Klasiği” için Tazminat Ödeyecek!..

oduller-reklam-banner

İbrahim Tatlıses’in eski şarkılarından oluşan, “Tatlıses Klasikleri” isimli albümü İbrahim Tatlıses’ten izinsiz olarak piyasaya sürdüğünü iddia edilen Prodüktör Erol Köse için mahkeme kararını verdi.

2014’te açılan 35 bin TL’lik tazminat davası için İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi “Tatlıses Klasiği” albümünde İbrahim Tatlıses’in seslendirdiği 10 eserin izinsiz kullanıldığı gerekçesiyle Erol Köse’nin 78 bin TL tazminat ödemesine karar verdi.

İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi, ayrıca albümde İbrahim Tatlıses’in fotoğrafının kullanılması nedeniyle de kişilik haklarının ihlal edildiğini ve haksız rekabet oluştuğunu belirten mahkeme İbrahim Tatlıses’e ayrıca 10 bin TL maddi, 10 bin TL de manevi olmak üzere 20 bin TL tazminat ödemesine karar verdi.

İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi, Tatlıses Klasiği adlı albümün ve CD’lere ilişkin her türlü reklam, promosyon, tanıtım, ilan, TV’de yayınlama, çoğaltma, dağıtım ve satışının yasaklanmasına hükmeden mahkeme kararın bir büyük gazetede de yayımlanmasına karar verdi.

oduller-reklam-banner
Başlıklar

İlginizi Çekebilir