Ana Sayfa » Müzik » Eskişehir Milyonfest 2 Saat Kala İptal Edildi!

Eskişehir Milyonfest 2 Saat Kala İptal Edildi!

oduller-reklam-banner
Bir süredir hazırlıkları süren ve 20 bin kişinin bilet aldığı Eskişehir Milyonfest Eskişehir Valiliği tarafından iptal edildi.
Milyon Yapım, Milyonfest Eskişehir’in valilik tarafından iptal edildiğine dair bir açıklama yayınladı. “Eskişehir’de çözümsüz kaldık” denilen açıklamada; “Milyon Yapım olarak son 6 yılda Türkiye’nin dört bir yanında 50’ye yakın festival yaptık ve bunların her birinde o bölgenin belediyesi, emniyet müdürlüğü, kaymakamlık ya da valilik makamıyla iş birliği içerisinde hareket ettik. Kendi hassasiyetlerimizi ve tecrübelerimizi ilgili birimlerle paylaştık, mülki idare birimlerinin endişeleri varsa birlikte o endişeleri ortadan kaldıracak çözümler ürettik. Ne kadar büyük fikir ayrılığı yaşarsak yaşayalım hiç bir zaman yaşananları kamuoyu ile paylaşıp olayı büyütmeyi tercih etmedik ve her zaman herkesin içine sinen bir çözüm ürettik. Keşke gene öyle yapabilseydik. Ancak ülkemizin en güzel ve en modern şehirlerinden biri olan Eskişehir’de çözümsüz kaldık” ifadelerine yer verildi.
‘BELEDİYE OLUMLU RAPOR VERDİ’
Ayrıca açıklamada; “26-29 Eylül tarihleri arasında Eskişehir’de Mola Tesisleri’nde gerçekleştirmeyi planladığınız Milyonfest Eskişehir etkinliğimiz Tepebaşı Kaymakamı Sayın Dr. Erdinç Yılmaz’ın olumsuz görüş belirtmesi sebebiyle yapılamaz hale gelmiştir. Bu durum resmi olarak 25 Eylül gecesi 22:30’da bize tebliğ edilmiştir. Sahne alacak 28 sanatçının, aylardır bu festival için çalışan mesai arkadaşlarımızın, festivale bilet alan binlerce gencin emeğini, heyecanını hiçe sayarak geçtiğimiz yıllarda yaşanan adli vakalar, okullara yakınlık, Tepebaşı Zabıta Müdürlüğü’nün olumsuz raporu, trafik sıkışıklığı ve çevredeki yerleşim yerlerinden gelen şikayetler gibi bizi ikna etmekten çok uzak mazeretlerle festival iptal edilmiştir. Öncelikle Tepebaşı Belediyesi’nin festivale dair olumlu raporunu Valilik makamına ilettiğimizi belirtmek isteriz. Eskişehir’de aynı alanda daha önce üç festival gerçekleştirdik. Bu üç festivalde de festival alanı içerisinde taraf olduğumuz herhangi bir adli vaka yaşanmadığını belirtmek isteriz. Alan dışında yaşanmış olan bir adli vaka varsa bizim bilgimiz ya da sorumluluğumuz dahilinde olmadığını takdirinize sunarız. Trafik sıkıntısına dair gelen şikayetlere emniyet güçlerimizin çözüm üreteceğinden hiç kuşku duymuyoruz. Kaldı ki gidiş dönüş birer şerit olan yol, bu yıl ikişer şerit haline gelmiştir.
Yıl içerisinde gençlere yönelik sayısız etkinlik yapan bir firma olarak gençlerimizin eğitim ve öğrenimlerini sekteye uğratan bir şey yapmayı asla istemeyiz. Çevredeki okullardan ders işlenmesine engel olmadığımıza dair muvafakatnameleri de valiliğe ilettik. Kaldı ki konserlerimiz ders saatleri bittikten sonra başlıyor” ifadeleri kullanıldı.
20 bin katılımcının bilet aldığının ifade edildiği açıklamada “Şehir dışından yaklaşık 4 bin kampçının geldiği bir etkinliği, üstelik bir çok sanatçımız hali hazırda Eskişehir’e gelmişken iptal etmenin öğrenci şehri Eskişehir’e yakışmadığını düşünüyoruz. Her şehirde en üst düzey güvenlik önlemlerini özenle alan, her zaman emniyet güçleriyle iş birliği içinde çalışan, mülki idarenin bizimle paylaştığı her türlü endişeyi sahiplenen bir organizasyon firması olarak Tepebaşı Kaymakamı Sayın Dr Erdinç Yılmaz’ı kamuoyu huzurunda kararını ivedilikle yeniden gözden geçirmeye davet ediyoruz” denildi.
Festivalin iptal edilmesi üzerine Umut Kuzey, Ceza gibi birçok sanatçı ve müziksever sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak tepki gösterdi. Sanatçıların ve müzikseverlerin paylaşımlarındaki ortak tepki #festivalinesahipçık oldu. Paylaşımlarda bulunan herkes festivalin başlamasına çok kısa bir süre kala iptal edilmesine anlama veremediklerini söyleyerek tepkilerini belirtti.

Eskişehir Milyonfest 2 Saat Kala İptal Edildi! Eskişehir Milyonfest 2 Saat Kala İptal Edildi!

oduller-reklam-banner
● İbrahim Aydemir

İlginizi Çekebilir