Ana Sayfa » Sosyal » Ekran » Esra Erol’un Yeni Formatı Çöktü!..

Esra Erol’un Yeni Formatı Çöktü!..

oduller-reklam-banner

İzdivaç programı yapanlara getirilen ağır cezalar sonrası el altından farklı ailelere verilen çocukların biyolojik ailelerini bulmak amacıyla program yapan Esra Erol’un yeni formatı çöktü!

Adana Meydan Doğum Hastanesi’nde yıllarca yapıldığı iddia edilen çocuk kaçırma ve soy bağını değiştirme eylemlerini ekrana taşımaya başlayan Esra Erol’un programı için Sağlık Bakanlığı, son günlerde kamuoyunda yanlış algılara sebebiyet verecek nitelikte programların yapıldığını belirterek RTÜK’e şikayette bulundu.

RTÜK’e Bakanlık tarafından şikayette bulunulduğu belirtilen açıklama şöyle;

“Medyanın reyting aldığı şüphesiz olan sağlık konularını öz denetimsiz olarak gündeme getirmesi ve bunun üzerinden sansasyon oluşturmaya çalışması sorumlu yayıncılık ilkesi ile bağdaşmamaktadır. Sağlıkta şiddetin görüldüğü ve yaygınlaşma emaresi gösterdiği bir zeminde sağlık çalışanlarının her ne sebeple olursa olsun hedef gösterilmesi, kötü sonuçları olabilecek istenmeyen durumlara sebebiyet verebilecektir. Medya, vatandaşların seslerini duyurabilecekleri bir mecra ise de resmi kurum ve kuruluşların adının karıştırıldığı ve olur olmaz karalandığı, sağlık çalışanlarının suçlanarak töhmet altında bırakıldığı, yargısız infazların yapıldığı bir mecraya dönüşmemelidir. Kurum ve sağlık çalışanlarımızın belirsiz ve ispatlanması mümkün olmayan iddia ve söylentilerle zan altında bırakılması ve sağlıkla ilgili güvensizlik oluşturulması kabul edilebilir bir durum değildir.”

oduller-reklam-banner

İlginizi Çekebilir