Ana Sayfa » Müzik » Ezhel Hakim Karşısına Çıktı!..

Ezhel Hakim Karşısına Çıktı!..

oduller-reklam-banner

“Ezhel” takma adını kullanan rap şarkıcısı Sercan İpekçioğlu, “uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımını özendirme” suçundan 10 yıla kadar hapis istemiyle hakkında açılan ikinci dava kapsamında hakim karşısına çıktı
Anadolu 59. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, sanık Sercan İpekçioğlu ile avukatı katıldı. Kimlik tespiti yapılan İpekçioğlu, müzisyen olduğunu ve aylık 30 bin lira gelirinin bulunduğunu söyledi.

Savunmasını yapan Sercan İpekçioğlu, “Ben sanatçıyım, yıllardır bu işle uğraşıyorum. Kesinlikle toplumu kötü bir şeye özendirmek gibi bir niyetim olamaz. Ürettiklerim sanat eserleridir. Suçlamayı kabul etmiyorum.” dedi.

Avukatı Fuat Ekin de müvekkili hakkında aynı suçtan 2 soruşturma açıldığını belirterek, “Bu ilk açılan soruşturmanın davası. İkinci soruşturmanın iddianamesi hemen hazırlandı ve davası açıldı. Müvekkilim bu dosyadan beraat etmiştir ve karar kesinleşmiştir. Konu yine aynıdır. Biz o aşamada savcılığa müracaat ederek birleştirme talep etmiştik ama yetişmedi. Bu nedenle yeni dava açıldı.” diye konuştu.

Yargılamanın konusunun sanat eserleri olduğunu savunan Ekin, “Elbetteki birisinin sanatçı olması onu suça karşı korumaz ancak, burada bu sanat eserlerinin suç işlemek ya da itham olunan suçun unsurlarını taşımak gibi bir iddiası yoktur. Kanaatimizce suç oluşmamıştır. Mahkemeniz tarafından beraate hükmedileceği inancındayız.” görüşünü savundu.

Mahkeme, Sercan İpekçioğlu hakkında karar verilen beraat kararının incelenmek üzere Anadolu 44. Asliye Ceza Mahkemesinden istenmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

oduller-reklam-banner
Ezgi

İlginizi Çekebilir