Ana Sayfa » Müzik » Faruk Sabancı; ”Soyadımın Anlamının Olmadığı Coğrafyalarda Müzik İcra Ediyorum”

Faruk Sabancı; ”Soyadımın Anlamının Olmadığı Coğrafyalarda Müzik İcra Ediyorum”

oduller-reklam-banner

Elektronik müzik dünyasının en başarılı isimlerinden olan Faruk Sabancı, “Ben üretmeyi seviyorum. Kurumsal hayatımın dışındaki zamanımı, müzik olmasaydı da, mutlaka başka şeyler üreterek değerlendiriyor olurdum” diyor. Soyadının bir anlamı olmadığı coğrafyalarda müziğini icra etmenin kariyerine etki etmediğini düşünen DJ ile Sözcü’den Sercam Meriç bir röportaj gerçekleştirdi.

Müzik yaşamına ve kariyerine dair samimi açıklamalar yapan Faruk Sabancı 100 kilo vererek magazin sayfalarında da yer almıştı.

”İşadamı olmak, müzik üretmek ve prodüktörlük arasındaki farklar neler?” sorusuna Faruk Sabancı şöyle cevap verdi.

En temele inecek olursak, işin özünde hep üretmek var; ben üretmeyi seviyorum. Kurumsal hayatımın dışındaki zamanımı, müzik olmasaydı da mutlaka başka şeyler üreterek değerlendirirdim. Elbette işadamı ve müzisyen olmak birbirlerinden bağımsız, alakasız olgular. Dolayısıyla aralarında kıyaslama yapmayı pek de mantıklı bulmuyorum. Müziğimi paylaşmaktan, dinleyicilerimin olmasından ve konserlerimi doldurmalarından çok mutluyum. Ama konu tatmin olmaksa, iş hayatımdaki ticari başarı ve ülkemiz için değer yaratabiliyor olmak bambaşka bir noktada.

Faruk Sabancı ”Birlikte sahne almak istediğiniz sanatçı var mı” sorusuna ”Kesinlikle var, Örneğin Madonna’nın sahnesini çok başarılı buluyorum. Ek olarak Metallica, Iron Maiden ve Taylor Swift ile birlikte sahne almak ilginç deneyimler olabilir. Kendi parçalarımın orkestrasyonlarını yapıp tam teşkilatlı bir orkestrayla sahne almak da hayallerim arasında” cevabını verdi.

”Dinleyici olarak birçok farklı tarzı benimsemiş sanatçıyı takip ediyorum. Örnek verecek olursam Fazıl Say, Hans Zimmer, Tiesto, James Horner, Coldplay, Tarkan ve John Legend gibi isimleri büyük beğeniyle dinliyorum” açıklamalarında bulundu.

oduller-reklam-banner
Başlıklar

İlginizi Çekebilir