Ana Sayfa » Müzik » Fatma Turgut: ‘Müzik Her Zaman Yön Değiştirir’

Fatma Turgut: ‘Müzik Her Zaman Yön Değiştirir’

oduller-reklam-banner

Fatma Turgut, Onedio Youtube kanalının konuğu oldu. Rock müziğin güçlü kadın seslerinden Fatma Turgut, özel hayatı ve müzikal çalışmalarıyla ilgili kendisine gelen soruları yanıtladı.

Rap müzik ile ilgili konuşan Fatma Turgut, rap müziğin yükselişiyle ilgili gelen soruya, ”Rap müzik her zaman vardı. Rap müzik çok derdi olan ve çok şey anlatan bir müzik. Rap müzik geçici bir heves olduğunu sanmıyorum. Müzik her zaman yön değiştirir bu da o dönemlerden biri” yanıtını verdi.

Şarkılarının hikayesi olduğunu söyleyen Fatma Turgut, ”Şarkılarımın bir hikayesi var o hikayeler genelde yaşanmış hikayeler oluyor. Şarkı bana hangi duyguyu vermek istiyorsa tamamen ona konsantre oluyorum. Bazılarını söylerken yaşadığım hikayeleri yeniden yaşıyorum” dedi.

Can Baydar ile ‘Yangın Var’ şarkısında düet yapan Fatma Turgu iş birliği ile ilgili, ”Can da benim gibi gruptan sonra solo kariyerini başlattı. Şahane bir insan söz ve müziklerini her zaman çok beğenirdim. Bir araya geldik bana birkaç tane şarkı dinletti. En çok beğendiğim şarkıyı söyledim, sonra acaba birlikte mi yapsak dedik” açıklamasında bulundu.

Yeni projelerinden bahseden Turgut şöyle konuştu;

” ‘Dünya’ diye 10 şarkılık bir albüm yaptım. Şimdi ikinci şarkıya klip çekiyorum. Ardından bir Avrupa turnesi olacak, sonra Amerika olacak. O kadar çok şey oluyor ki”

 

 

oduller-reklam-banner
Ezgi

İlginizi Çekebilir