Ana Sayfa » Müzik » Fevzi Kızıltaşoğlu, Hayatını Kaybetti!..

Fevzi Kızıltaşoğlu, Hayatını Kaybetti!..

oduller-reklam-banner

Müzik dünyasında “Babaların Babası” olarak anılan; İbrahim Tatlıses, Sezen Aksu ve Bülent Ersoy’un ilk yapımcısı Fevzi Kızıltaşoğlu, hayatını kaybetti.

İbrahim Tatlıses, Sezen Aksu, Bülent Ersoy, Kibariye, Erol Evgin, Belkıs Akkaleve Edip Akbayram gibi ünlü şarkıcıların ilk yapımcılıklarını üstlenen Fevzi Kızıltaşoğlu (74) akciğer rahatsızlığı nedeniyle iki gün önce ytaşamını yitirdi.

Müzik piyasasında “Babaların Babası” olarak bilinen Kızıltaşoğlu’nun cenazesi İstanbul’da toprağa verildi. İstanbul Unkapanı’nda kurduğu Sembol Plak ile müzik piyasasında 50 yılı aşkın yapımcılık geçmişi olan Kızıltaşoğlu, uzun bir süredir Muğla Datça’da yaşıyordu. İki gün önce akciğer rahatsızlığına bağlı olarak fenalaşan Kızıltaşoğlu, İstanbul Bağcılar’da bir hastaneye kaldırıldı. Yoğun bakıma alınan Kızıltaşoğlu, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

TABUTUN BAŞ KISMI AÇIK BIRAKILDI
Kızıltaşoğlu için dün İstanbul’da cenaze töreni düzenlendi. Kızıltaşoğlu’nun tabutunun baş kısmının açık bırakıldığı törende oğlu Erdoğan Kızıltaşoğlu taziyeleri kabul etti.

“TÜRK MÜZİĞİNE ÇOK BÜYÜK KATKISI VARDI”
Törene yapımcı Şahin Özer ve İbrahim Tatlıses’in oğlu Ahmet Tatlı’da katıldı. Kızıltaşoğlu ile son ana kadar görüştüklerini ifade eden Şahin Özer “Türk müziğine çok büyük katkısı olan değerli bir insanı kaybettik. Hepimizin başı sağ olsun. Müzik piyasasında büyük emeği vardı” dedi.

“BABAMIN ÜZERİNDE EMEĞİ VARDI”
Babası İbrahim Tatlıses’in rahatsızlığından dolayı cenazeye gelemediğini ifade eden Ahmet Tatlı “Çok sevdiğim bir ağabeyimi kaybettim, Fevzi Ağabey’in babamın üzerinde emeği vardı” diye konuştu. Kızıltaşoğlu’nun cenazesi Ataköy5. Kısım Ömer Duruk Camisi’nde dün öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Bakırköy Mezarlığı’na defnedildi.

oduller-reklam-banner
● MüzikOnair
Başlıklar

İlginizi Çekebilir