Ana Sayfa » Müzik » Gaye Su Akyol İngiltere’deki Müzik Ödüllerinde ‘En İyi Sanatçı’ Adayı

Gaye Su Akyol İngiltere’deki Müzik Ödüllerinde ‘En İyi Sanatçı’ Adayı

oduller-reklam-banner

Ünlü şarkıcı Gaye Su Akyol, daha önce kapak olduğu İngiliz müzik dergisi Songlines’ın bu yılki ödüllerinde ‘En İyi Sanatçı’ kategorisinde aday olarak gösterildi.

Songlines tarafından her yıl düzenlenen ödüllerde 5 coğrafi bölgeden sanatçılara ödüller veriliyor.

30 Kasım’da Londra’da bulunan Earth Hall’de düzenlenecek ödül töreninde sahne de alacak olan Gaye Su Akyol, son albümü ‘İstikrarlı Hayal Hakikattir’ albümüyle ‘En İyi Sanatçı’ kategorisinde aday olarak gösterildi.

Gaye Su Akyol İngiltere’deki Müzik Ödüllerinde ‘En İyi Sanatçı’ Adayı

Her geçen gün kitlesini genişleten ve sınırları aşan ünlü şarkıcı, daha önce de önemli başarılara imza atmıştı.

  • Son albümüyle İngiliz müzik dergisi Songlines’a kapak olan Akyol, ayrıca The Wire Dergisi’ne röportaj verdi.
  • Dünyaca ünlü şarkıcı ve müzisyen Iggy Pop, önceki gün BBC Radio’daki programında Gaye Su Akyol’un ‘Şahmeran’ isimli şarkısını çaldı. The Passenger, Lust For Life ve Candy gibi dünyaca ünlü hit şarkıların sahibi Iggy Pop,  Gaye Su Akyol ile ilgili, “O, pek çok şeyin kıyısındaki ülkesinde deli fişek bir Türk. Albümü muhteşem. Çaldığım şarkının adı Şahmeran. İsmi Gaye Su Akyol. Türkiye’de gerçek bir fenomen…” yorumunu yaptı.
  • İngiltere’nin en ünlü gazeteleriden Guardian gazetesi, Türk şarkıcı ve şarkı yazarı Gaye Su Akyol ile bir söyleşi gerçekleştirdi. Gazete kültür sayfalarında söyleşiye geniş bir yer vererek sanatçının faşizm karşıtı söylemlerini haberleştirdi.

 

oduller-reklam-banner
Ezgi

İlginizi Çekebilir