Ana Sayfa » Radyo » Görme Engelli Gençler Radyo Programı ile Engelleri Aştı!..

Görme Engelli Gençler Radyo Programı ile Engelleri Aştı!..

oduller-reklam-banner

Profilo Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde okuyan görme engelli 6 genç bir araya gelerek çocukluk hayalini gerçekleştirdi.

Engellerinden dolayı daha çok evde bilgisayar başında vakit geçiren gençler, teknolojinin görme engelliler için sunduğu imkanlardan da yararlanarak, internet sitesi kurdu.

Üçü bilişim teknolojileri bölümü öğrencisi 6 liseli, “www.goygoyradyo.com” adlı internet sitesi üzerinden radyo yayıncılığına başladı.

“Radyocu olmak hep istediğimiz şeydi”
“İdolümüz olan radyocu Zeki Kayahan Coşkun’u her gece dinliyoruz. Onu dinleyerek radyo yayını yapmaya karar verdik. Biz de önce internet radyoculuğundan başlayalım, dedik. 5 arkadaş bir araya gelerek 1 ay önce internet sitesini kurduk. Sonra da radyo yayınına başladık. Amacımız eğlence olduğu için, bizi anlatan eğlenceli bir kelime olsun, istedik. Eğlenceli ve güler yüzlü insanlarız. Bu nedenle ‘goygoy’ ismini verdik. Web sitesi üzerinden 24 saat müzik yayını yapılıyor. Cep telefonlarından da radyo dinlenebiliyor.”

“Konuşmam gelişti, çekingenliğim azaldı”
“Programın ilk yarısında bir konu belirliyoruz. Bir arkadaşımız spor, ben teknoloji, diğer arkadaşlar da farklı konulara bakıyor. İsim şehir oyunu oynuyoruz. İstek parçaları çalıyoruz. Arşivimizde olmayanları temin edip sonra yayınlıyoruz. Dinleyiciler sosyal medya hesaplarımızdan bize yazabiliyor. Radyomuz, iki kitleye de hitap ediyor. Görenler ve görmeyenler diye ayrımcılık yapmıyoruz. Yavaş yavaş dinleyicimiz artıyor. Genel olarak hip hop ve rap müzik seviyoruz ve bu tür parçalar çalıyoruz. Dinleyici kitlemiz pop sevdiği için pop ve rap türünde daha çok çalıyoruz.”

“Zeki Kayahan Coşkun’la radyo programı yapmak istiyoruz”
“Başlangıcı internet radyosuymuş. Bu yolla başladık. Çocukluk hayalimizi gerçekleştirdik. Benim en büyük hayalim Zeki Kayahan Coşkun’la sohbet etmek. Onun deneyimlerini öğrenmek isterdim. Birlikte radyo programı yapmak bizim için çok iyi deneyim olurdu. Belki programımıza katılır.”

Görme Engelli Gençler Radyo Programı ile Engelleri Aştı!..

oduller-reklam-banner
Başlıklar

İlginizi Çekebilir