Ana Sayfa » Etkinlikler » GRİPİN ANKARA’DA !

GRİPİN ANKARA’DA !

oduller-reklam-banner

Ünlü rock grubu Gripin, 9 Ağustos’ta vereceği konserle Armada Avm’de sahne alıyor.

1999 yılında İstanbul’da kurulan Gripin, 2001 yılının Ocak ayında Gripin’i profesyonel anlamda müzik sektörüne taşıyan kadrosunu oluşturdu. İlk albümleri Hikayeler Anlatıldı yayınlanana kadar 2000-2004 yılları arasında Bronx isimli barda sahne alan grup, 2003 yılında Tuborg Modern Rock Festivali vesilesi ile bestelerini oluşturmaya başladı. Cake, Wayne Hussey, Shed 7 ile birlikte katıldığı bu festivalin ardından ilk albümünün kayıtlarını gerçekleştiren Gripin, ilk albümünü 2004 yılının Nisan ayında Haluk Kurosman prodüktörlüğünde yayınladı.

Hikayeler Anlatıldı albümünün yayınlanmasının birinci yılında içinde akustik ve canlı kayıtlar ile yeni şarkıların bulunduğu Hikayeler Anlatıldı 2. Baskı’yı yayınlayan Gripin, Ülker Roko Fest ile 21 şehri dolaştı. Daha sonra 2007 yılında kendi adını verdikleri Gripin albümünü yayınlayan grup, bu albümüne 3 Türkiye turnesi ve Altın Kelebek Yılın En İyi Grubu, Powertürk Müzik Ödülleri, 2008 En İyi Şarkı Ödülleri de dahil olmak üzere birçok ödül ve konser sığdırdı.

Gripin bu albümün ardından 2008 yılının Mart ayında bir Müzeyyen Senar klasiği olan Dalgalandım Da Duruldum şarkısını albümüne ekledi ve 2010 yılında çıkardığı M.S 05.03.2010 ile 2012 yılında çıkardığı son albümü Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar’ın yakaladıkları başarı sayesinde Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden Avustralya’ya, Azerbaycan’dan Amerika’ya dünyanın farklı noktalarında sayısız konsere imza atıp birçok ödül aldı.

9 Ağustos 2014 20:00 Armada AVM Ankara
BİLET ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

oduller-reklam-banner
● MüzikOnair
Başlıklar

İlginizi Çekebilir