Ana Sayfa » Müzik » Gülden: ‘2-3 Ayda Bir Yeni Şarkı Yayınlar Olduk…’

Gülden: ‘2-3 Ayda Bir Yeni Şarkı Yayınlar Olduk…’

oduller-reklam-banner

Müzik Onair Instagram canlı yayınında Cüneyt Diktaş’ın sorularını yanıtlayan pop müziğin güçlü sesi Gülden, yeni projelerinden bahsetti. Hakkında merak edilen soruları da yanıtlayan ünlü şarkıcı, zaman zaman kendisini izleyenleri kırmayarak en sevilen şarkılarını söyledi.

Dijital platformların müziği çok hızlı tükettiğini savunan şarkıcı, ”Eskiden yılda bir şarkı yapyorduk. Şimdi 2-3 ayda bir yeni şarkı yayınlar olduk. Biri yayında dönerken, biz diğerini hazırlamaya başlıyoruz. İnanılmaz hızlı bir tüketim var” diye konuştu.

Yakında çıkacak düet projesi ‘Ben De Özledim’den bahseden Gülden,  ”Bahadır Tatlıöz, Aydın Kurtoğlu, Mustafa Ceceli ve ben Ferdi Tayfur’un ‘Ben De Özledim’ şarkısını cover bir çalışma yaptık. Evlerimizde klip çektik. 22 Mayıs’ta video klibiyle birlikte yayınlanacak”

Düet projeleri sevdiğini söyleyen Gülden, düet projelerin çok özenli yapılması gerektiğini belirtti. Gülden şöyle devam etti; ”Düeti seviyorum ama düet çok dikkat edilerek yapılması gerekiyor. Güzel ses uyumu ve şarkı da iyi yakalandığı zaman arada güzel oluyor. Şimdi yaptığımız bu proje var. Önümüzdeki dönemde de yine dinleyicilerimizin seveceği şarkılar olursa düet çalışmalar olabilir”

İşte Gülden’in satır başları;

‘Dijital Platformların Hızına Yetişmeye Çalışıyoruz’

”Moduma göre müzik dinliyorum. Benim bir playlistim yok. Genelde radyo dinlerim. Çok seviyorum radyo dinlemeyi. Bir sonraki çıkacak şeyi bilmemek o an modumu da değiştiriyor. Radyo bana çok iyi geliyor. Yazan, üreten ve paylaşan çok fazla artık. İnanılmaz bir şarkı bolluğu var. Biz dijital platformların hızına yetişebilmek için 2-3 ayda bir şarkı yayınlar olduk. Bir tanesi yayında dönerken, biz diğerini hazırlamaya başlıyoruz. İnanılmaz bir tüketim var o biz de hızlı üretime ayak uydurmak zorundayız. Eskiden çok daha iyiydi. Yapılan şarkıları çok iyi dinliyordu insanlar. Kıymetli zamanlardı. Üretim arttıkça şarkıları dinleyip geçer olduk.”

‘Çizgimizi Korumamız Lazım’

”Ben Türkçe Pop tabanlı müzik yapıyorum. Benim kendi ses rengimde biraz alaturka tınılar da var. Modernize etmek hoşuma gidiyor. Şarkının sözlerinde bir hikayeyi anlattığım zaman kendi sesimle ifade etmek istiyorum. Müzikte de günümüzü yakaladığım zaman daha iyi oluyor. Şimdi daha mekanik yerlere gitti. Her şey değişiyor. Şarkıların yapısı, kurduğumuz cümleler, kayıt alma şekli gibi birçok şey değişiyor. Kendi çizgimizi mümkün olduğunca korumamız lazım.”

İşte Gülden’in konuk olduğu canlı yayın tekrarı;

oduller-reklam-banner
Ezgi

İlginizi Çekebilir