Ana Sayfa » Sosyal » Ekran » Haluk Bilginer’in Emmy Ödülü İle İlgili Gözden Kaçan Ayrıntı

Haluk Bilginer’in Emmy Ödülü İle İlgili Gözden Kaçan Ayrıntı

oduller-reklam-banner

Şahsiyet dizisindeki performansıyla 47. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde ‘En İyi Erkek Oyuncu’ seçilen Haluk Bilginer’in ödülü ile ilgili bir ayrıntı gözlerden kaçmadı.

Televizyon dünyasının en prestijli ödülleri olarak kabul edilen Emmy Ödülleri 22 Eylül’de yapıldı. Tüm dünyanın takip ettiği 71. Primetime Emmy Ödülleri’nde drama dizisinde ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülünü Billy Porter almıştı.

Dün gece gerçekleştirilen International Emmy Ödülleri’nin ise Birleşik Devletler haricinde yabancı ülkeler arasında yapılan ayrı bir ödül töreni olduğu biliniyor. Müzik Onair’dan Özcan Beylan’ın haberine göre, Haluk Bilginer’in aldığı ödül, uluslararası olarak verilen 47. International Emmy Ödülleri ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülüydü. Bunu bu yıl 71. kez yapılan Emmy Ödülleri gibi sunmak büyük usta Haluk Bilginer’e yakışır bir davranış değil.

Emmy Ödülleri 3 ayrı seromoniden oluşuyor bunlar;

Emmy Ödülleri birbiriyle bağlantılı fakat birbirlerinden tamamen ayrı üç kuruluş tarafından takdim edilmektedir: Her birisi Emmy Ödülleri seramonilerinin belirli bir bölümünün yönetiminden sorumlu olmaktadır.

Academy of Television Arts and Sciences (Televizyon Sanat ve Bilimleri Akademisi) spor dışındaki ulusal altın saatler eğlence programlarını;

National Academy of Television Arts and Sciences (Ulusal Televizyon Sanat ve Bilimleri Akademisi) belgesel programlar ile spor, haber ve gündüz programlarını;

International Academy of Television Arts and Sciences (Uluslararası Televizyon Sanat ve Bilimleri Akademisi) ise Birleşik Devletler dışında üretilmiş programları ödül almak üzere belirler.

Emmy Ödülleri arasında en iyi bilineni Primetime Emmy Ödülleri’dir. (bunlardan bazıları; “Yaratıcı Sanatsal Emmy Ödülleri” ve “Gündüz Programı Emmy Ödülleri” olarak sınıflandırılır.)

Haluk Bilginer’in ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülü de yadsınamayacak bir başarı ancak şunu belirtmek gerekir ki gazetecilerin bu ayrıntıyı göz önünde bulundurarak haber yapması ve kamuoyunu yanıltmaması gerekiyor.

Haluk Bilginer’in Emmy Ödülü İle İlgili Gözden Kaçan Ayrıntı

 

 

oduller-reklam-banner
Ezgi

İlginizi Çekebilir