Ana Sayfa » Müzik » Albüm & Single » Han Çelikcan feat. Grupetto ‘Cennetime Geldim’

Han Çelikcan feat. Grupetto ‘Cennetime Geldim’

oduller-reklam-banner

İsmini müzik teriminden alan Grupetto, 2018 yılında Süheyla Yengi önderliğinde, Türk pop müziğinin yeni yıldızlarından Han Çelikcan’ın katkıları ile kuruldu. Müzik eğitmeni Süheyla Yengi’nin öğrencilerinin solist olduğu grubun ilk çalışması, daha önce yayınladığı ‘Sonsuza Kadar’ ve ‘Tek Eş’ şarkıları ile tanınan, söz ve müziği Han Çelikcan imzalı ‘Cennetime Geldim’ şarkısı oldu.
Garaj Müzik etiketiyle 27 Ağustos Salı günü yayınlanan şarkının düzenlemesini Sonay Yağız, miks ve mastering’ini Özgür Yurtoğlu yaptı.

Selçuk Demirci yönetmenliğinde 10 saatte çekilen, grubun performans görüntülerinden oluşan video klipte Süheyla Yengi’de rol aldı. ‘Cennetime Geldim’ duygusal yönü yüksek şarkı dinlemekten hoşlanan herkese katkı sağlayacak kaliteli müziğin örneklerinden.

Canlı olarak Sezen Aksu Stüdyo Lonca’da kaydedilen ’Cennetime Geldim’, güncel müzik akımlarının dışında akustik yapısı ile dikkat çekiyor. Grup performans enerjisinin ortaya çıktığı şarkı akılda kalıcı melodisi ve şiirsel sözleri ile 2019’un en güçlü slow’larından biri olmaya aday.
4 solist, 6 müzisyenden oluşan Grupetto aslında öğretmen öğrenci sohbeti esnasında fikir çarpışmaları sırasında ortaya çıktı.

Han Çelikcan
31 Temmuz 1988 doğumlu olan Han Çelikcan Kadir Has Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık bölümünden mezun oldu. Şu an İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera ve Şan bölümünde okuyan Han Çelikcan, bir dönem Türkiye’nin ilk koro şefi Gökçen Koray’ın kurduğu ve şefliğini yaptığı TRT çok sesli korosu’nda solist tenor korist olarak görev aldı. Bir dönemde Akapella korosunda kontrtenor-tenor korist olarak bulundu. Çocukluğundan beri korolarda yer alan Han Çelikcan, aynı zamanda klasik piyano eğitimine de ara vermeden devam ediyor.

Süheyla Yengi
İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Basın Yayın, İTÜ Temel Bilimler ve Ses Eğitimi bölümlerinden mezun oldu. 9 yıl Str’nın yapımcılığını üstlendiği ‘Pop Star Alaturka’ yarışmanın eğitmenliğini ve şirketin müzik direktörlüğünü yaptı. Çok sayıda kurumsal şirketlerin müzik organizasyon ve konsept danışmanlığını gerçekleştirdi. Kayahan ile de uzun yıllar çalıştı. Birçok ünlü şarkıcının kariyer başlangıcına yön verdi. 21 yıl Sezen Aksu sahne ve sahne gerisi yönetimini üstlendi. Sezen Aksu Stüdyo Lonca’da eğitmenliğe devam ediyor.

oduller-reklam-banner
● Tuğba Beyaz
Başlıklar

İlginizi Çekebilir