Ana Sayfa » Keyif » Hangi Burç Ne Tarz Müzik Dinler?..

Hangi Burç Ne Tarz Müzik Dinler?..

oduller-reklam-banner

Burçlar arasında özdeşleşen ve değişmeyen bazı özellikler olduğu gibi farklı özelliklerde vardır.
Bu farklılıklardan biri ise burçlar arasında ki müzik seçimi. Sizin için hangi burç ne tarz müzik dinler dedik ve araştırdık.

Dünyaya savaşçılık özelliğiyle gelen Koç Burçları, rock müziği dinlemekten hoşlanır. 450 milyondan fazla albüme sahip olan rock sanatçısı Elton John, koç burcudur. Koç burçlarının savaşçı karakterlerinden dolayı meydan okuyan parçalardan hoşlandıkları da bir gerçektir. Halk müziği ve romantik şarkılarda yine bu burcun seçimleri arasında yer alıyor.

Boğa Burcu’nun yıldızı güzel sanatların temsilcisi olan Venüs’tür. Metale kaçmayan rock müziği hoşlarına gitse de favorileri soft rock müziğidir. Dinginlik ve sınırsız bir karmaşıklık içinde sade olmayı amaçlayan boğa burçları için şarkının sözlerinin bir anlam ifade etmesi de önemlidir.

Modern batı müziği, hareketli ve canlı parçalar dinlemek İkizler Burcu için uğurlu sayılsa da hemen hemen her müzik türüne açıktırlar.

Her ayrıntıyı hissetmek, hayatın uyumsuzluğunu görmek isteyen en çok anaçlık özelliğine sahip olan Yengeç Burcu, yapay müzik yerine country müziklere ilgi duyar. Bir diğer seçimi pop müziği olmasıyla beraber kalabalık orkestraları da dinlemekten keyif alırlar. Geç- romantizm ile modernizm arasındaki dönemin Avustralyalı bestecisi ve orkestra şefi Gustov Mahler ve türk müziğinin popüler sanatçısı Sezen Aksu yengeç burcudur.

Popüler olana ilgi duyan Aslan Burcu, daha çok soft müziklere eğilimlidir. Yengeç burcunda olduğu gibi kalabalık orkestraları dinlemek onlara da keyif verir. Rap müziği azınlıkta olsa da bazı aslan burçları tarafından dinlenir.

Michael Jackson gibi bir çok ünlünün olduğu Başak Burcu, pop, soft rock ve caz müzik türlerinden zevk alır. Sevince kendisinden biraz fazla veren, kolay kolay unutmayan başak burcu için Sezen Aksu’nun Tutuklu adlı parçasının popüler olduğunu da söyleyebiliriz.

Terazi Burcunun da Boğa Burcu gibi yıldızı güzel sanatlar temsilcisi Venüs’tür. Tamamen dengeli bir zihne sahip olan terazi burcu, romantik müzik dinler. Pop müziğini tercih etmezken küçük orkestralardan hoşlanır.

Caz ve klasik müzikten hoşlanmayan Akrep Burçlarının, müzik tarzını romantik ve halk müziği oluşturur.

Yay Burçları, farklı müzik kültürlerini dinlemekten keyif alırlar. Hard rock ve rap müzik türleri ile de oldukça ilgilidirler. Sertap Erener, Zeki Müren ve Ludwig van Beethoven yay burcudur.

Country ve folk müzik duymaktan keyif alan Oğlak Burçları, klasik müzik çalan orkestralardan da hoşlanır. Barış Manço, Ceza oğlak burcu ünlülerindendir.

Üstün yetenekleri sağduyu olan Kova Burçlarının, müzik tercihleri yoğun olarak elektro müzikten yanadır. Çünkü bu müzik türü kova üzerinde büyüleyici etkiye sahiptir. Onları mest eden diğer tarzlar arasında caz ve rock müziğinin olduğunu da söyleyebiliriz.

Duygusallıklarıyla bilinen Balık Burcu için en güzel müzik romantik müzik denilebilir. Disco müzikleri ise onlara işkence gibi gelir.

oduller-reklam-banner
Başlıklar

İlginizi Çekebilir