Ana Sayfa » Müzik » Hayko Cepkin’den Hayranına Cevap

Hayko Cepkin’den Hayranına Cevap

oduller-reklam-banner

Ünlü müzisyen Hayko Cepkin kendisine “Kral ben sıkıldım cover yapmandan sen sıkılmadın… Sana ait yeni parçalar bekliyoruz…” yorumunda bulunan hayranına cevap verdi. 

Hayko Cepkin hayranının sorusuna verdiği cevaba: “22 yıldır kendi albümüm dışında 100ün üstünde şarkı düzenledim farklı albümlerde, tributelerde, anma toplama oluşumlarda. Düzenlemeci aranjör kimliğim sebebi ile bu albümlerde bir döneme ismini yazmış büyüklerim, abilerim, ablalarım mutlak yer vermek istiyorlar. Saygımdan ve sevgimden geri çevirmiyorum asla.” diyerek başladı

Hayko Cepkin cevabına cover yapma hakkı olduğunu söyleyerek ve: “Elimden gelen en iyi düzenlemeyi çıkartmaya çalışıyorum. Sahnede sadece 6 saniye boşluk ile minimum 27 şarkı çalıyorum ve bunların sadece 6/7si cover düzenlemelerim olarak yer alıyor. Piyasaya çıktığımda kendimi sevdirmek için cover sistemine sarılmayıp 11 yıl sahnede sadece kendi bestelerini çalarak ayakta duran biri olarak hakkımı 11 yıl sonra artık kimseye bir şey ispat etmek zorunda olmadığımı düşünürsek, doya doya kullanıyorum.”  diyerek devam etti.

Ünlü şarkıcı cevabını : “Albüm sektörü bittiğinde beri her yıl minimum 2 beste yayınlıyorum. Dönem hızlı tüketim dönemi olsa da ben sindire sindire gitmeyi tercih ediyorum. Bir basit soru ile işte böyle gelip geçiyor hayat. ama gel gör ki bir dolu emek bir soru ile kıyas kabul etmez.” sözleri ile sonlandırdı.

Hayko Cepkin’den Hayranına Cevap

oduller-reklam-banner
● Misafir

İlginizi Çekebilir