Ana Sayfa » Keyif » Haziran Ayının En İyi Mekanları!..

Haziran Ayının En İyi Mekanları!..

oduller-reklam-banner

Haziran Ayının En İyi Mekanları!..

Köprüaltı
İsmiyle lokasyonuna dair fikir veren Köprüaltı, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün Avrupa yakasındaki ayağında konumlanıyor. Sade bir iç mekan tasarımı olan Köprüaltı’nın gri duvarları Zübeyde Arda imzalı eserler ile bezenmiş. Arda’nın eserlerindeki sakız çiğneyen ya da dondurma yiyen kadınlar Köprüaltı’nın havasını biraz olsun yumuşatıyor. Bu tablolar, mekan sahiplerinin mizah anlayışını yansıtıyor gibiler. Bu sayede yemeğinizi ağır bir atmosferde yemeyeceğinizi anlıyorsunuz.

Haziran Ayının En İyi Mekanları!..
Charter Pub
Cihangir’de cazibe noktası olan Akarsu Yokuşu üzerinde açılan Charter Pub, Hazine ve People gibi mekanlarıyla bildiğimiz Jupiter Group’un imzasını taşıyor. Mekanın dış cephesi pub olduğunu belli eden bir estetikle tasarlanmış. Diğer bir deyişle içeride sizi neler beklediğini daha kapıdan girmeden anlıyorsunuz. Kaldırım üzerindeki masalarda yemek yiyip sohbet eden müşterilerin arasından geçerek içeri girdiğinizde sizi iki katlı bir mekan karşılıyor. İngiliz usulü bir pub olan Charter, koyu ve ahşap ağırlıklı bir dekorasyona sahip. Farklı köşelerdeki televizyonlar sayesinde mekanın neresinde oturursanız oturun ekranlardan maçları izleyebiliyorsunuz.

Haziran Ayının En İyi Mekanları!..
Soft Republick
Daha önce hiç hamburger ya da sosisli sandviç şeklinde bir dondurma yediniz mi? Dondurma sevenleri bambaşka bir dondurma deneyimi yaşamaya davet eden Soft Republick, ilk mağazasını Kanyon’da açtı. Soft Republick’te 30 çeşit topping ve sosla kendi dondurma reçetenizi oluşturabilirsiniz. Kahvesiz yapamayanlarsa dondurmalarını affogato olarak yani dondurma üzerine espresso dökülerek servis edilen türüyle de deneyebilir.

Haziran Ayının En İyi Mekanları!..
Esnaf Maslak
Esnaf Maslak, Maslak’ın son dönemde adından en sık söz ettiren adreslerinden biri. Alaçatı’da doğup İstanbullu olan bu mekana rezervasyonsuz gitmeniz imkansız. Rezervasyon işini son dakikaya bırakanların da hayal kırıklığına uğrama ihtimali çok yüksek. Burada ritüeliniz belli: Akşam yemeği yiyor ve ardından kurtlarınızı döküyorsunuz.

Haziran Ayının En İyi Mekanları!..

Firuzende Restaurant Galata
İstanbul’un en nefis manzaralarından birine sahip Firuzende Galata beğendiğimiz iftar mekanları arasındadır. Firuzende Restaurant ön cephesinde Haliç, arka cephesinde İstanbul Boğazı, Kız Kulesi ve cam tavanında muhteşem bir Galata Kulesi manzarası yer alıyor.

 

oduller-reklam-banner
Başlıklar

İlginizi Çekebilir