Ana Sayfa » Müzik » Albüm & Single » Her Ses’ten Çocuk Hakları Günü’ne Özel Klip: ‘Ünzile’

Her Ses’ten Çocuk Hakları Günü’ne Özel Klip: ‘Ünzile’

oduller-reklam-banner

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’ne özel olarak Her Ses sosyal sorumluluk projesi bünyesinde yer alan ünlü sanatçı, oyuncu , müzisyen , tiyatrocu ve sosyal medya fenomenlerinin çocuk ve kadınlar için seslendirdiği Ünzile parçası video klibiyle yayında.

Sözleri Aysel Gürel’e müziği Onno Tunç’a ait şarkının düzenlemesi Can Yılmaz imzası taşıyor. Şarkının şiir bölümü ise Sezgin Irmak’a ait.

Proje ile ilgili açıklamada şu ifadeler yer aldı;

‘Her Ses’ girişimi, sosyal sorumluluk ve farkındalık bilinci ile 20 Kasım ‘Dünya Çocuk Hakları Günü’nde ; kadın ve çocuk haklarına dikkat çekmek amacıyla sosyal medya üzerinden kitlelere ulaşabilmek adına kamera karşısına geçti. Her klipte başka bir konuya dikkat çekecek olan projenin bu ilk ayağında içinde Reynmen, Reyhan Karaca, Ege Aydan, Murat Onuk, Cemre Baysel, Volkan Keskin ve Alican Aytekin gibi önemli sosyal medya fenomeni, oyuncu ve müzisyen ile birlikte diğer meslek gruplarından gelen 20 katılımcı ‘Ünzile’ şarkısını söyledi.

Yer aldıkları anlamlı klip ile kamera önü ve arkasında bir araya gelen toplam 60 kişinin tek amacı tamamen gönüllülük esası ile farkındalık yaratmak oldu. Projenin ilk klibinde katılımcılar gözlerine bağladıkları siyah bantlar aracılığıyla karanlıktan aydınlığa geçiş teması ile birlikte; gelişen, üreten medeniyetler seviyesine ulaşabilmek için kadınların ve çocukların ne kadar önemli olduğu mesajını veriyor. ‘Her Ses’ projesinin yaratıcıları Ümit Akkuş ve Seldal Bobiç’in öncülüğünde hayata geçmiş olan bir proje olup farkındalık ve sosyal sorumluluk bilincinin bir adım daha ileri taşınmasını hedeflemektir.

Tamamen gönüllülük esasına dayalı değerli bir proje olan Her Ses ‘Ülkemizde farkındalık yaratmak, kitleleri harekete geçirmek ve somut sonuçlar elde edebilmek için sosyal sorumluluk bilincini arttırmak adına sanatçılara çağrıda bulundu… ‘’Dünümüzü hızlı unutuyoruz… Kendimize, hatırlatmamız gereken birçok yaramız var. Gelin hep birlikte farkındalığımızı Her Ses ile duyuralım. Ülkemizin gündemini oluşturan kadın ve çocuk hakları, sokak hayvanları, iş güvenliği ve engelsiz yaşam konularını ön plana çıkarmayı arzulamaktayız. Dilimizin döndüğünce ifade etmeye çalıştığımız projelerimizde gerek katkınız gerek ise varlığınız ile yanımızda olmanız, bizleri onurlandıracaktır. 

oduller-reklam-banner
Ezgi

İlginizi Çekebilir