Ana Sayfa » Müzik » Hilal Cebeci: ‘Ben Devrimci Bir İnsanım!’

Hilal Cebeci: ‘Ben Devrimci Bir İnsanım!’

oduller-reklam-banner

‘Bella Ciao’ şarkısına klip çeken Hilal Cebeci, sosyal medyadan gelen eleştirilere tepki gösterdi. Cebeci, ‘Ters köşe klipler çekmek en doğal hakkım. Ben devrimci bir insanım.’ dedi.

İtalya’da faşizme karşı direniş marşı olan Bella Ciao şarkısını seslendiren Cebeci, klibiyle de olay yarattı. Türkiye’de de hayranları bulunan “La Casa De Papel” temalı klip sosyal medyada da bir hayli yankı buldu.

Hilal Cebeci ise gelen eleştirilere şu şekilde yanıt verdi;

Hergün abuk subuk, sanat değeri olmayan diziler yayınlanıyor. Kimse sesini çıkarmıyor, bir şarkıcı olarak ters köşe klipler çekmek en doğal hakkım. Bu kadar linç girişimi neden, ülkeyimi soydum, birilerinin hakkını mı gasp ettim, bir direniş şarkısını club müziği yaptım.

Bu şarkıyı çok seviyordum, o yüzden yaptım, çok da iyi yaptım, istemeyen dinlemez, şarkıcılar şarkıları istediği gibi yorumlar, kimse karışamaz. Ben direnişci bir insanım devrimciyim, bir devrimci olarak gayet güzel bir proje yaptım. İnsanları kalıplara sokamazsınız.

Dünya ülkelerinde sol hareketler işçi çalışma saatlerini düşürüp insanlığa ortak fayda sağlayan değerleri oluştururken, ezilen işçinin emekçinin ülkemizdeki hali ortada, benim şarkım için gösterdiğiniz tepkinin yarısını gösterseniz, en azından devrimci bir hareket yapmış olursunuz.

oduller-reklam-banner
Ezgi
Başlıklar

İlginizi Çekebilir